Фермерка повернула родючість грунту дякуючи біогумусу

4 жовтня 2018 251 0
Фермерка повернула родючість грунту дякуючи біогумусу

У теплиці Любові Воронкової за сезон родючість грунту у теплицях знизилася удвічі. Експерти порадили використати біогумус для відновлення грунту. Про це повідомляє Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва.

Жінка разом із чоловіком вирощує томати та огірки у закритому грунті. Кілька років поспіль урожай досягав 10 т огірків за перший оборот. Проте, у 2017 р. ситуація кардинально змінилася. У 2017 р. урожайність впала до 5 т.

Однією з основних причин цієї ситуації є накопичення мінеральних солей у ґрунті, які потрапляють туди разом з поливною водою. Оскільки у багатьох виробників теплиці залишаються накритими протягом осінньо-зимового періоду, ґрунт не отримує атмосферної вологи у вигляді опадів та снігу, відтак карбонатні мінерали не змиваються. Це порушує склад ґрунту — коріння рослин не може нормально розвиватися через недостатню аерованість.

За її словами, біогумус безпечніший за гній, оскільки у ньому мінімальна кількість хвороб чи насіння бур'янів, його потрібно менше і працює він ефективніше.

«Для прикладу, у теплицю площею 9 соток потрібно в середньому до 600 л. біогумусу (оскільки він має консистенцію ґрунтосуміші, вага залежить від вологості та величини копролітів і складає на цей об'єм в середньому 250-300 кг), в той час як гною потрібно кілька тонн», — ідеться в повідомленні.

Любов Воронкова також назвала ряд переваг використання біогумусу: біогумус вноситься безпосередньо в лунку перед висадкою розсади, це можна зробити самотужки. Найголовніше — це врожайність. Вона повернулася до попереднього рівня, покращилися смакові якості продукції, а дозрівання відбувається на один тиждень раніше, що надзвичайно важливо для першого обороту вирощеного в теплиці.

«Мені результат дуже сподобався — збільшився врожай, рослини та плоди мають гарне забарвлення. А найголовніше, цей біогумус дуже легко вносити у ґрунт, додається невеликий об’єм препарату — тільки 600 л замість 2 т гною, тож я можу робити це самостійно з чоловіком. Мені вже не треба наймати робітників, як раніше, які б мали працювати у теплиці та вносити гній у ґрунт. Все це дуже легко та швидко робиться», — ділиться жінка.

На наступний сезон вона також планує придбати біогумус.

Виконано за допомогою Disqus

- 6° ... - 8°

Вітер

2.4м/с

Опади

0мм

Вологість

67%