Плантація ківі окупиться після першого врожаю — садівник

5 жовтня 2018 1604 0
Плантація ківі окупиться після першого врожаю — садівник
pixabay.com

Кошти, вкладені у плантацію ківі, окупляться вже після першого врожайного року. Зазвичай урожай з куща ківі знімається на четвертий рік. Про це повідомив садівник В’ячеслав Кантур, який заклав плантацію ківі на Черкащині, передає agroinsider.com.ua.

«Я вже точно знаю, що мінімум на рік цей термін можна скоротити завдяки певним технологіям, які ми в цьому році відпрацювали», — розповідає садівник.

Він також повідомив у скільки ж обійдеться закласти сад ківі.

«Вартість саджанців варіюється в залежності від того, яку партію берете. Якщо один саджанець, то це $10. Мені 500 саджанців ківі обійшлися по $5 за одиницю», — зазначає В’ячеслав Кантур.

Далі потрібно витратитися на шпалери, адже ківі — це ліана. Їй потрібна опора. Конструкція повинна витримувати навантаження до 100 кг. Такі шпалери обходяться близько $4 тис. /га.

«Близько $2 тис. буде коштувати поліпшення грунтових умов. Тому що в Україні таких грунтів, в які можна просто посадити ківі, немає. Їх потрібно готувати під посадку: наприклад, якщо грунт сильно жирний (чорнозем), то слід додавати пісок. І ще близько $3 тис. доведеться витратити на догляд за рослиною протягом трьох років до першого врожаю», — продовжує фермер.

За його словами, в Україні ківі можна вирощувати екологічно чистим, адже природніх шкідників та хвороб у рослини поки немає.

В’ячеслав Кантур вирощування ківі розпочав із пошуків ринків збуту. І він переконує, що рослини вигіднішої за ківі не існує.

«Якщо за яблука можна отримати €1 тис./га, за лохину — €12 тис., то мінімальна реалізація ківі при виході на промислове плодоношення становить €30 тис./га», — розповідає фермер.

Він додає, що попит на цю ягоду в ЄС задоволений на 60%. В Україні на сьогодні експортується 10 тис. т ківі, і у нас теж зростає культура споживання цього продукту.

Експерти зазначають, що плодоносити сад ківі може 50 років, але як показує практика ківі дає урожай до 100 років.

Виконано за допомогою Disqus

+ 8° ... + 3°

Вітер

3.9м/с

Опади

8.3мм

Вологість

82%