Фермер заклав першу на Черкащині плантацію ківі

12 вересня 2018 1885 0
В’ячеслав Кантур, садівник
vesti.dp.uВ’ячеслав Кантур, садівник

Із виходом на пенсію В’ячеслав Кантур почав шукати для себе нове заняття. Обирав його за кількома критеріями: новизна, інноваційність, зрозумілість та фінансова спроможність. Під ці критерії підійшло вирощування ківі. Про це повідомляють Вісті Придніпров’я.

«Я був у Генріха Стратона на ділянці, де знаходиться маточна плантація і сам бачив десятки ліан і тисячі ягід на них. При плановому врожаю в 35-40 т/га і стійкому збуті, це дуже  прибутковий вид сільськогосподарського бізнесу. Вигідніше ніж вирощувати яблука, персики чи суниці. І я вирішив, що буду починати», — розповідає фермер.

Першу партію ківі чоловік придбав у 2015 р. — 105 рослин авторського сорту «Карпат Стратона Валентайн».

«Але не все сталося, як гадалося. Втрутився людський фактор. Мені ж треба було подивитися, як ківі із Закарпаття поведе себе в умовах Черкащини, як зими переносить і т.д. На весну практично всі вони пропали. Тільки той, якій я посадив у себе вдома вижив», — продовжує В’ячеслав Кантур.

Вже пізніше фермер зрозумів у чому була причина. Необхідний полив (частоту та кількість) вдалося забезпечити лише тій рослині, що росла вдома. Також важливу роль відіграв грунт.

Влітку 2017 р. В’ячеслав Кантур висадив ще 50 рослин ківі.

«Я їх посадив вже належним чином, згідно усіх рекомендацій. Вони всі прийнялися і всі пережили минулу зиму», — пишається чоловік.

Тож фермер вирішив піти далі.

«Навесні поточного 2018 р.  я підібрав ділянку землі біля Дніпра, із відповідними характеристиками грунту. А поливати буду дніпровською водою, що значно здешевлює вартість бізнес проекту, бо ківі поливна культура і потребує регулярного та значного поливу. Цього року я закупив вже понад 500 саджанців і засадив 0,5 га землі», — розповів садівник.

Перші плоди чоловік сподівається отримати вже наступного року з рослини, посадженої у 2015 р.

«А перші тонни ягоди ківі мають бути у 2021-2022 рр. Не так вже й багато залишилось. Я взагалі не збираюсь зупинятися і планую посадити ще 3-4 га наступної весни. А як знайду з ким, то і ще більше. Доглядати буду сам. Нікому не довірю», — додав В’ячеслав Кантур.

Він запевняє, що на смак українське ківі краще за експортне.

«Я його пробував, наше українське ківі, хлопці мені присилали посилку з плодами. Вони смачні неймовірно, бо були природної стиглості, свіжі і ароматні. В них смак ще краще ніж закордонних. Бо наші не обробляються ніякою хімією», — розповів садівник.

Уникнути хімічної обробки рослин вдається завдяки тому, що ківі в Україні ще не має природних шкідників. А місцеві шкідники ще на них не реагують.

У подальшому садівник планує навіть експортувати ківі, вирощені в Україні.

Виконано за допомогою Disqus