Лохина на гідропоніці у перший рік дає 50% приросту врожаю

14 жовтня 2018 1181 0
Лохина
Pixabay.comЛохина

Результати культивування лохини за методом гідропоніки показують, що на перший рік плодоношення спостерігається прибавка врожаю в 50%, порівняно з вирощуванням ягоди у відкритому ґрунті. Восьмирічний експеримент компанії Grupo Projar довів ефективність вирощування лохини за цим методом. Про це повідомляє Freshplaza.com.

Експеримент з вирощування ягоди проводили в США, Європі та в Африці. Дослідники дійшли висновку, що висока врожайність протягом першого року дозволяє фермерам швидше окупити свої витрати.

На перший рік врожайність з гідропонної теплиці сягала 15 т/га, у порівнянні з 10 т/га отриманими з відкритого ґрунту. На другий рік врожайність досягла вже 20 т/га, з звичайної плантації — 15 т/га, а на третій вдалось зібрати 20 т/га в гідропонних теплицях в порівнянні з 18 т/га на відкритому ґрунті.

Запорукою успіху теплиці на гідропоніці за словами дослідників є: частота зрошення, контрольований клімат, рН субстрату та відповідні добрива.

«Попри те, що зазвичай лохина добре плодоносить тільки на другий рік, гідропонна плантація  дозволяє виробнику зібрати врожай уже в перший рік. Окрім цього, гідропонні методи дозволяють збільшити кількість рослин на одиницю площі», — йдеться у повідомленні.

Вирощування лохини за методом гідропоніки рекомендується використовувати в регіонах, з важкими ґрунтами, де доступ повітря до коріння рослин ускладнений. У той час як субстрат гарантує високу аерацію. Спеціальні контейнери сприяють правильному і однорідному росту рослин, а контроль вологи дозволяє уникнути хвороб, які часто шкодять ягоді в умовах надлишкового поливу або дощів.

Виконано за допомогою Disqus

+ 8° ... + 3°

Вітер

4.3м/с

Опади

6.8мм

Вологість

68%