Бджоли самі можуть розповсюджувати пестициди

15 жовтня 2018 180 0
Бджоли на соняшнику
Kurkul.comБджоли на соняшнику

Стартап Bete Vectoring Technology (BVT) із Канади розробив комерційну альтернативу традиційному обприскуванню пестицидами: використання бджіл як транспортувачів органічного порошку під час запилення. Про це повідомляє Agrarii-razom.com.ua.

За розробкою, бджоли, залишаючи свій вулик, спочатку проходять по таці, яка посипана органічним порошком-пестицидом Vectorite, збирають його як пилок. Потім вони залишають цей порошок на кожній рослині під час запилення. В результаті біопестицид поглинається рослинами, що дозволяє їм блокувати захворювання.

Вперше така концепція була розроблена приблизно 20 років тому професорами університету Гельфа. Зараз вчені консультують BVT від моменту її створення у 2012 р.

Генеральний директор BVT Ашіш Малік зазначив, що дана технологія застосування біопестицидів є більш ефективною та екологічною за традиційні способи обприскування.

«Є багато біологічних продуктів, які сьогодні використовуються фермерами, але спосіб їх застосування такий самий, як і при застосуванні традиційних хімікатів, а саме - аерозольне обприскування, що призводить до втрати великої кількості води та препаратів», — сказав він.

Генеральний директор BVT також підкреслив, що біопестициди не лише захищають від комах і бактеріальних захворювань, таких як сіра гниль, а також стимулюють ріст і підвищують енергію рослин.

Компанія BVT з 2016 р. вже встригла провести ряд досліджень впливу розповсюдження біопестицидів бджолами на різних культурах, серед яких чорниця, полуниця та тепличні помідори в таких країнах, як США, Канада, Мексика, Іспанія та Італія.

«Результати показали, що ми маємо рівноцінний або кращий вплив на врожай, у порівнянні з хімічною програмою. У деяких випадках ми показали, що дана технологія може бути прямим замінником, в інших випадках було доведено, що використання бджіл та хімічної програми може призвести до отримання дійсно великого врожаю», — повідомляє Ашіш Малік.

Вже доведено, що ця технологія є безпечною, як для бджіл, так і для людей.

Компанія BVT незабаром буде комерційно запускати свою технологію для виробників полуниці та чорниці в південно-східному регіоні США. Також має намір подати заявку в Європейський Союз у 2019 р. Компанія веде переговори з потенційними партнерами в різних країнах світу.

Виконано за допомогою Disqus

+ 9° ... + 5°

Вітер

3.2м/с

Опади

0мм

Вологість

69%