Фермери зможуть утилізувати пестициди за кордоном

22 листопада 2018 86 0
Обприскування посівів
Pesticidy.comОбприскування посівів

Відтепер суб’єкти господарювання зможуть самостійно обирати, де утилізовувати непридатні для використання та заборонені до застосування хімічні засоби захисту рослин — в Україні чи за її межами. Так, 21 листопада Кабмін підтримав позицію Мінприроди та схвалив зміни щодо контролю за транскордонним перевезенням небезпечних відходів та їх утилізацією. Про це повідомляє SuperAgronom.com.

«Ситуація давно потребувала вирішення, оскільки в Україні ще з часів колишнього СРСР накопичилося понад 8,5 тис. т непридатних для використання та заборонених до застосування пестицидів», — зауважив Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак.

За його словами, в Україні було лише одне підприємство, яке б могло здійснювати утилізацію таких відходів. Як показав досвід, зупинка такого підприємства автоматично заводить країну в колапс.

«Наразі виникла ситуація, коли у нас взагалі відсутні підприємства, які б могли здійснювати утилізацію цієї категорії відходів. Проте такі підприємства є в інших країнах, однак через законодавчі колізії до цього часу була заблокована можливість утилізувати пестициди за кордоном. Логічно, що ми не можемо залежати від одного підприємства, ставлячи під загрозу життя і здоров’я наших громадян та лише збільшуючи обсяги хімвідходів», — зазначив Міністр.

У даній ініціативі Уряд не лише підтримав Мінприроди, але й допоміг привести нормативно-правові акти, що регулюють цю сферу, у відповідність з міжнародними вимогами, зокрема Базельської конвенції.

«Відтепер суб’єкти господарювання зможуть самостійно прораховувати, як найбільш вигідно здійснювати утилізацію та видалення непридатних хімічних речовин, що використовуються в аграрному секторі. Ми нарешті зможемо очистити країну він цієї отрути», — підсумував Остап Семерак.

При цьому він зазначив, що навіть, якщо в Україні буде працювати кілька підприємств із утилізації пестицидів, за суб’єктами господарювання все одно залишиться право обирати, де проводити таку утилізацію.

Виконано за допомогою Disqus