Пасічники прогнозують зростання ціни на мед удвічі

17 жовтня 2018 6534 0
Пасічники прогнозують зростання ціни на мед удвічі

До весни вартість українського меду може зрости щонайменше удвічі. Прогнозом від українських пасічників поділився комерційний директор ТОВ «Бартнік», голова правління Української асоціації експортерів та переробників меду Вадим Паньківській, передає agroinsider.com.ua.

Нагадаємо, за 9 місяців 2018 р. експорт меду з України знизився на 40%.

«Ціни, встановлені сьогодні ринком, пасічники не вважають адекватними. За їхніми прогнозами, ціна на український мед до весни 2019 р. має зрости щонайменше вдвічі», — говорить він.

За його словами, в лютому-березні 2018 р. експортери меду протягом двох тижнів штучно підвищили цінову планку закупівлі майже до $2/кг.

«Бджолярам це сподобалося, і вони сподіваються, що така ситуація знову повториться. На сьогодні закупівельна ціна меду в середньому становить $1,3-1,5/кг», — уточнює Вадим Паньківський.

Заступник голови Асоціації пасічників України, керівник Товариства пасічників у Білій Церкві Петро Вергелес, вважає позицію бджолярів виправданою.

«Продавати кілограм меду за ціною двох пляшок мінеральної води — це злочин по відношенню до своєї праці. Не може в Україні мед коштувати $1, коли в сусідній Білорусі його ціна близько $3, а в Молдові — €3,5», — вважає він.

Президент Союзу пасічників України Володимир Стретович вважає, що бджолярі можуть збільшити обсяги продажів до кінця року, коли закупівельна ціна на мед виросте на 5-6 грн.

За його словами, експортери укладали договори з термінами поставок на вересень і жовтень, не погодивши ціну з бджолярами і не забезпечивши стабільний канал постачання ресурсу. Але оскільки закупівельні ціни в цей період були гранично низькими, пасічники вирішили притримати продукт в надії на «кращі часи».

«В результаті ми відстали від графіка минулого року, коли ціна була вищою. Але тоді пасічник ще не спіймав кон’юнктурний момент, що ресурс можна продати і в січні. І якщо його зберігати, то реалізація можлива і в два рази дорожче», — пояснює Володимир Стретович.

Виконано за допомогою Disqus