Найближчі 10 років погода буде несприятливою для ранніх ярих зернових — прогноз

19 жовтня 2018 1197 0
Найближчі 10 років погода буде несприятливою для ранніх ярих зернових — прогноз

За прогнозами керівника агрометеорологічного відділу Гідрометцентру Тетяни Адаменко, у найближчі 10-12 років в Україні погода буде несприятливою для ранніх ярих зернових і сприятливою для озимих. Про це повідомляє telegraf.com.ua.

«За нашими прогнозами, більше страждатимуть ранні ярі зернові, які не дуже теплолюбні, але будуть підпадати під дуже високі температури вже на початку року. У той же час сприятливі умови будуть для озимих культур за рахунок того, що потепліла зима і практично немає ризиків вимерзання»,  —  пояснила Тетяна Адаменко.

Вона повідомила, що підвищення температур повітря в найближче десятиліття продовжить період вирощування теплолюбних культур. Зокрема, в Україні вже були експерименти з двома врожаями соняшнику.

Тетяна Адаменко додала, що підвищення температури розширює зону, придатну для вирощування соняшнику: якщо раніше тепла для його вирощування вистачало тільки на півдні і сході країни, то зараз спостерігається зміщення кліматичних зон на 100 км на північ і вирівнювання клімату між областями. У той же час експерт заявила, що в південних і східних областях існує ризик зниження врожаю цієї культури.

Виконано за допомогою Disqus

+ 15° ... + 6°

Вітер

2.7м/с

Опади

0мм

Вологість

58%
Матеріали за темою