Колишній архітектор навчився виготовляти авторські сири

5 листопада 2018 499 0
Колишній архітектор навчився виготовляти авторські сири

Колишній архітектор, а нині фермер Ігор Сафронов, переїхав із Києва до села, де відкрив ферму та сироварню. Про це повідомляє Сегодня.

Зараз господарство розташоване на 84 га у Київській області. Працюють на фермері п'ять чоловік.

«Моя мрія — створити не просто ферму, а фінансовий простір з доданою вартістю продукту, де кожен зможе реалізувати мрії про здорову їжу, життя на природі і вихованні дітей. Але для цього потрібна земля і партнери, які поважають природу, люблять тварин, щоб доглядати за ними, і людей, щоб спілкуватися з ними на ярмарках», — розповідає бізнесмен.

На території ферми Ігор Сафонов сьогодні живе з сім'єю. Тримають худобу та виробляють 200 кг сиру в місяць.

«До нас на літо приїжджають друзі з дітьми та волонтери, вони вчаться доглядати за худобою і сирами. Ми з партнерами залучили невеликий кредит і закупили спочатку дві корови і п'ять кіз. Зараз у нас чотири корови і 40 кіз, а в наступному році плануємо завести 300 кіз і вісім корів і спробувати вирощувати коней і ослів — ослине молоко прекрасно підходить для делікатесних сирів», — планує господар.

За три роки ферма виробила 5 т сиру, було створено 12 швейцарських авторських сирів, рецептуру яких тестували самі, 4 кисломолочних сири і 4 сири з особливою витримкою від 1-2 років.

«У наступному році плануємо відкрити магазин в Києві і шукаємо землю для розширення. Також ми в пошуку партнерів. Наша мрія — виростити пшеницю для запашного хліба в сирній заквасці. Для цього потрібна ще земля. Орендувати або кооперуватися? Важливе для мене питання, сподіваюся, вдасться залучити 15-40 сімей до фермерського кооперативу і розвивати агротуризм», — говорить Ігор Сафронов.

Виконано за допомогою Disqus