В ЄС заборонять використовувати антибіотики для лікування людей у тваринництві

8 листопада 2018 54 0
В ЄС заборонять використовувати антибіотики для лікування людей у тваринництві

Європарламент схвалив закон, згідно з яким посилять правила використання антибіотиків у тваринництві країн Євросоюзу. Про це повідомляє УкрАгроКонсалт.

За новими правилами, виробникам молока і м'яса в ЄС буде заборонено використання антибіотиків для зростання показників галузі тваринництва, а також в профілактичних цілях. Така заборона буде введений для боротьби з протимікробною резистентністю.

Щонайменше 25 тис. людей щорічно помирають в Європі від стійких до протимікробних препаратів інфекцій. Вчені попереджають, що без реформи звичайні медичні втручання незабаром можуть стати неможливими.

Використовувати антибіотики в тваринництві можна буде тільки при операціях або на індивідуальній основі. Якщо захворіє група тварин, фермери зможуть застосовувати антибіотики, щоб зупинити поширення хвороби. Зараз же в ЄС часто спостерігається ситуація, коли при захворюванні однієї тварини з метою профілактики лікують цілу групу.

Новий закон також забороняє використання у ветеринарній медицині антибіотиків, що застосовуються для лікування людей.

Новий закон вступить в силу в 2022 р. Згідно з ним ветеринари будуть надавати дані про обсяги і продажах протимікробних препаратів, а імпортовані товари повинні будуть відповідати стандартам ЄС.

Виконано за допомогою Disqus