Вчені використають штучний інтелект для дослідження діяльності бджіл

16 листопада 2018 75 0
Вчені використають штучний інтелект для дослідження діяльності бджіл

Для захисту для дослідження бджіл «Проект всесвітнього захисту бджіл» (World Bee Project) та IT-компанія Oracle створюють глобальну мережу «смарт-вуликів» зі штучним інтелектом, щоб вчені могли в режимі реального часу отримувати інформацію про взаємозв'язок бджіл та їхнього довкілля. Про це повідомляє bbc.com.

На вуликах буде встановлено до шести сенсорів, які вловлюватимуть звуки дзижчання бджіл, рухи їхніх лапок і крилець, вагу меду, рівень вологості у вулику, а також місцеву погоду та рівні забрудненості повітря.

За словами віце-президента Oracle з хмарних технологій Джона Ейбла, залучення штучного інтелекту та машинного навчання до аналізу зібраних даних має принести свої плоди у вигляді інсайтів. Звук є одним з найважливіших показників.

«Ми конвертуємо його в потік даних і використовуємо для машинного навчання, щоб проінформувати бджоляра. А з технологією Oracle Cloud ми можемо дуже швидко отримати багато даних. У нас є технологія, що сама навчається, сама налаштовується і сама себе корегує, тож усі потрібні дії вона автоматизує», — зазначив Джон Ейбл.

На думку викладача біорізноманітності в Університеті Рединга Саймона Поттса, в умовах звичайної лабораторії чи польових досліджень з'ясувати, що саме впливає на бджіл, буде достатньо складно.

«Завдяки штучному інтелекту та машинному навчанню ми можемо почати складати низку характеристик здоров'я бджіл і нездорових вуликів. Але найважливішим здобутком буде виявлення ранніх індикаторів проблем», — підкреслив професор.

Виконано за допомогою Disqus