Екологічне сільське господарство має стати аксіомою?

29 вересня 2015 63 0
Екологічне сільське господарство має стати аксіомою?
Lib.znau.edu.uaЕкологічне сільське господарство має стати аксіомою?

Важливо швидко гармонізувати аграрне законодавство України із вимогами директиви №91/676/ЄС про захист вод від забруднення, спричиненого нітратами із сільськогосподарських джерел, що передбачена Угодою про асоціацію Україна — ЄС, зазначають співробітники Інституту економіки та прогнозування Національної академії наук України, пише «Урядовий кур’єр».

Розроблення національного кодексу сталого агрогосподарювання було включено у Державну цільову програму розвитку українського села на період до 2015 р. Але кодекс має бути не об’ємним трактатом, а чітким зведенням правил, яких слід дотримуватися раціональному сільгоспвиробникові, містити потрібні йому практичні вказівки й алгоритм розрахунків (умовних одиниць худоби свого господарства, планів удобрення полів, необхідного устаткування для складування оргдобрив, резервуарів для силосу). Доцільно прирівняти статус кодексу до закону.

Розпочати слід з навчання і консультування сільгоспвиробників щодо способів убезпечення забруднення нітратами, екологічного ведення сільського господарства. Ідеться про освітні курси, розроблення веб-ресурсу, активізацію служби дорадництва.

І вже зараз потрібно піклуватися про джерела підтримки фінансування будівництва об’єктів складування, придбання транспортних засобів і механізмів для внесення оргдобрив сільгоспвиробниками. За деякими оцінками, проекологічні інвестиції в обладнання для складування і вдосконалення технології внесення оргдобрив лише на 40-50% виявляються рентабельними для сільгоспвиробників.

Виконано за допомогою Disqus

Матеріали за темою