Експорт меду з України знизився через зростання його виробництва у світі

2 грудня 2018 2576 0
Експорт меду з України знизився через зростання його виробництва у світі
pixabay.com

Цього року ситуація з експортом меду в Україні не така сприятлива, як була у попередні роки. На думку гравців ринку, це може бути пов’язане із збільшенням  світових урожаїв меду, і як наслідок — зменшенням попиту на українську продукцію. Про це повідомляє epravda.com.ua.

«Початок «активного медового сезону», який традиційно припадає на серпень-вересень, демонструє істотне зниження експортних поставок українського меду на зовнішні ринки. За підсумками 9 місяців 2018 р. експорт скоротився на 40% в порівнянні з відповідним періодом минулого року і на 9% поступається аналогічному показнику 2016 р., склавши 27,8 тис. т або $57,4 млн», — зазначає експерт FAO Анна Бурка.

Втім тенденція до збільшення зацікавленості великих гравців до медової галузі зберігається, так само росте і кількість експортерів меду. 

Вони мають укладені експортні контракти і працюють у шатному режимі.

Експортери пояснюють, що виробники меду відмовляються продавати мед в очікуванні кращої ціни.

За словами директора Української Асоціації експортерів та переробників меду UAHEP Вадима Паньковського, у липні-серпні 2018 р. на світовій медовій арені сформувались великі перехідні залишки, що призвело до падіння попиту на вітчизняний мед. Тож покупці української продукції почали пропонувати значно нижчу ціну на мед, аніж це було раніше.

Якщо на початку 2018 р. експортна ціна була у районі €2/кг, то у липні-серпні по €1,4/кг. У результаті, і закупівельна ціна на внутрішньому ринку теж впала.

Виконано за допомогою Disqus