Оновлений європейський закон посилив контроль за антибіотиками у тваринництві

5 грудня 2018 90 0
Оновлений європейський закон посилив контроль за антибіотиками у тваринництві

На початку грудня у Європі вступила в силу оновлена редакція ветеринарного законодавства, що була прийнята Європейською Комісією. Основні зміни стосуються двох ключових напрямків ― ветеринарних лікарських засобів і виробництва та обігу ветеринарних медичних кормових добавок. Про це повідомляє прес-служба Європейської Бізнес Асоціації.

У Асоціації наголосили, що прийняття цього законодавства є важливим і для України, оскільки ним посилюється контроль за використанням антибіотиків у тваринництві. Оскільки ця сфера в нашій державі наразі не врегульована, що може призвести до ускладнення експорту продукції тваринництва з України до ЄС.

«Європейське законодавство є рамковим. І якщо країна прагне завозити продукцію тваринного походження ― молоко, м’ясо тощо, її національне законодавство має відповідати європейському. Тому, на сьогодні, для бізнесу та економічного розвитку країни в цілому надзвичайно важливим є його оновлення. Повертаючись до питання антибіотиків, їх використання в нас майже не регулюється. А в ЄС встановлені досить жорсткі норми їх використання. Так, для профілактики та стимулювання росту вони повністю заборонені», ― наголосив координатор Комітету виробників ветеринарних препаратів Європейської Бізнес Асоціації Дмитро Кирилюк.

В Україні Держпродспоживслужба спільно з Мінагрополітики розробляє нову редакцію Закону «Про ветеринарну медицину». Бізнес очікує, що ще цього року фінальний документ буде опубліковано для його подальшого обговорення. 

Представники бізнесу сподівають на включення до нового закону наступних пунктів:

  • спрощення процедура реєстрації та перереєстрації ветеринарних лікарських засобів;
  • посилення контролю за обігом та використанням антибіотиків в тваринництві;
  • врегулювання питання використання автогенних вакцин (використовується як альтернатива антибіотикам);
  • приведення до єдиного знаменника профільної термінології, до прикладу, що таке «ветеринарний лікарський засіб», «кормова добавка», «медична кормова добавка»;
  • вдосконалення процедури профілактики та лікування інфекційних
  • захворювань в сільському господарстві.
Виконано за допомогою Disqus