Імпорт цибулі не знизив ціни на продукцію

5 грудня 2018 103 0
Імпорт цибулі не знизив ціни на продукцію

Kurkul.com разом з FreshBot продовжують слідкувати за змінами цін на ринку овочів та фруктів.

Цибуля ріпчаста

Кілька місяців вже триває гонка виробників за ціною на цибулю. Невеликі імпортні партії не зупинили зростання вартості української цибулі на полицях супермаркетів. Імпорт стає варіантом заробітку дрібних і середніх торговців на спекулятивних ринках.

У супермаркетах часто можна зустріти продукцію імпортного виробництва під виглядом вітчизняної, яка продається за найвищими цінами. Закупівельники мало звертають уваги на походження товару, що відкриває можливості трейдерам наживатися.

Наразі, в Україні пересічному покупцеві, потрібно викласти не менше 15 грн/кг ріпчастої цибулі, а в деяких областях і мережах супермаркетів і 17-18 грн/кг.

Що стосується експортної складової української цибулі, то більшість контрактів виконуються за заздалегідь обумовленими цінами, які регулюються ринком, проте велика кількість товару продається за спотовими цінами, які набагато вищі перших.

У наших сусідів поляків, ситуація з цінами так само цікава і покупці платять близько 18-20 грн/кг цибулі, що вище за українські ціні на 10-12%, а ось Голландія і Англія дорожчі на 20-25%, відповідно цибулю в цих країнах можна придбати за 20-20,5 грн/кг і 21-22 грн/кг.

Якщо українським експортерам і виробникам вдасться в цьому році правильно себе позиціонувати на експортних ринках, то є дуже хороша перспектива зміцнитися на світовому ринку виробників цибулі.

Продовжуйте стежити за цінами з Kurkul.com та FreshBot.

Завантажити додаток можна за посиланнями: Appstore та Google Play.

Виконано за допомогою Disqus