На агросектор відбулося 654 рейдерські атаки у 2018 році

5 грудня 2018 88 0
На агросектор відбулося 654 рейдерські атаки у 2018 році
ukranews.com

До громадської організації «Бізнес Варта» у 2018 р. звернулися 70 представників аграрного бізнесу з питань рейдерства, депутати подали 150 звернень на цю тему. Про це на відкритті антирейдерського форуму «Бізнес проти знищення держави» повідомив народний депутат України Іван Мірошніченко («Самопоміч»). Про це повідомляє AgroPolit.com. 

«Статистика рейдерських захоплень, за офіційними даними Генпрокуратури зростає. 1690 рейдерських атак за 5 років, з них ― 654 випадки у 2018 р. Бізнес продовжують «кошмарити», ― озвучив останню статистику Іван Мірошніченко.

За останні 5 років в Україні сталося 1690 рейдерських захоплень. Для зменшення їхньої кількості та розкриття злочинів у 2016 р. було створено Міжвідомчу комісію з питань захисту прав інвесторів, протидії незаконному поглинанню та захопленню підприємств. У ній присутні представники державних органів, силовики, депутати та юристи. За півтора роки роботи відбулося 7 засідань комісії. Активну роботу в пошуку можливостей вирішення проблеми здійснює «Бізнес Варта».

«Ми створилися на реальних проблемах. Кілька років тому до Міністерства юстиції прийшли пікетувати 5 підприємств, але ніхто до них не вийшов. Тоді вони прийшли до нас, депутатів», ― згадує Іван Мірошніченко.

За його словами, коли вони з колегами почали аналізувати, виявили, що за таким рейдерством стояли одні й ті ж особи, машини з тими ж номерами. І такі випадки не поодинокі.

«Тоді ми створили «Бізнес-Варту» і почали працювати. Сьогодні вона складається з 14 депутатів, юристів, які надають допомогу, і 40 медіа. Журналісти проводять розслідування. Публічність ― наша зброя. А також те, що ми можемо бути єдиними допомагає вигравати. Моя мрія ― об’єднати бізнес середній та великий, неолігархічний, який має хорошу репутацію та не є корумпованим, «зробив себе сам», ― повідомив нардеп.

Під час антирейдерського форуму працює  громадська приймальня, під час якої учасники заходу з різних регіонів України можуть повідомити про ситуацію, яка склалася у їхньому бізнесі та небезпеки, які вони спостерігають. 

Виконано за допомогою Disqus