Онлайн-трансляція селянського антирейдерського майдану

Селянський антирейдерський майдан — Online (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

Служба новин 16 листопада 2016 427 0

Сьогодні у Києві розпочався антирейдерський майдан, у якому беруть участь аграрії з усієї країни. Акція організована Асоціацією фермерів та приватних землевласників України.

Сьогодні перший день аграрного майдану, який за прогнозами АФЗУ може тривати тиждень і більше, якщо вимоги фермерів не будуть почуті.

Читати по темі: Іван Томич: Фермерам погрожують перед антирейдерським майданом

Нагадаємо головні вимоги, з якими аграрії вийшли на мітинг у столиці:

  • Рейдерству стоп. Індивідуальний розгляд кожного факту рейдерства проти фермерів та покарання винних.

  • Відкликання законопроекту про емфітевзис на нинішньому пленарному тижні, а саме до 18 листопада 2016 року.

  • Продовження мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення на 5 років на нинішньому пленарному тижні, а саме до 18 листопада 2016 року.

Kurkul.com буде слідкувати за розвитком подій та запускає онлайн-трансляцію з мітингу.

11.00. Аграрії вийшли на майдан. Колона мітингувальників на чолі з президентом Асоціації фермерів та приватних землевласників України Іваном Томичем вшанувала пам'ять загиблих під час кривавих подій на Майдані та рушила у напрямку Національного банку України.

Рухаючись у напрямку НБУ колона загубилася серед мітингувальників, що вийшли на протест за відставку голови Нацбанку України Валерії Гонтаревої.

11.10. Іван Томич вийшов на трибуну мітингу за відставку Валерії Гонтаревої, де ще раз нагадав, чому фермери вийшли на антирейдерський майдан та озвучив вимоги.

11.30. Іван Томич дає коментар Kurkul.com.

Kurkul.com: Як довго плануєте продовжувати цей мітинг?

Іван Томич: Безстроково до виконання наших вимог. У нас іншого варіанту нема. Перший етап — тиждень, а далі будемо приймати рішення. Нам не акція важлива, а убезпечення країни від небезпеки.

Kurkul.com: Якщо за тиждень не будуть виконані ваші вимоги, то які дії будете робити далі?

Іван Томич: Всі конституційні для перемоги української нації на своїй землі.

Kurkul.com: Чи плануєте виганяти сільгосптехніку?

Іван Томич: Поки рішень таких нема. Ми хочемо діалогу. Хочемо вирішення проблем. Наша мета — не трактори, не акції, а нормальні умови для роботи на землі.

Читати по темі: Томичу і його родині погрожують розправою за майдан

11.40. На уявну трибуну починають виходити представники фермерських господарств з усієї України.

«У моєму господарстві рейдерським способом скосили 643 га пшениці. Моє підприємство потерпіло збитки у 1 млн доларів. Це гроші, які я все життя заробляв! Зараз готують рейдерське захоплення на господарство мого брата. Він є учасником Афганської війни. У одного фермера з Херсонщини скосили 1 тис. га льону, у третього фермера скосили соняшник».

Далі у відео.

11.44. Тим часом, у соцмережах з’явилася перша реакція на подію. Заступник голови Аграрної партії України Денис Марчук здивований, чому мітинг від АФЗУ загубився серед мітингувальників, які виступають за відставку пані Гонтарєвої.

12.12. На трибуну вийшов фермер з Київщини Григорій Наконечний. Його господарство «Віра, Надія, Любов» закрили згідно рішення районної ради, але він продовжує працювати, бо вважає це рішення незаконним. З трибуни заспівав пісню про село.

«Байдужість часто нас заганяє у глухий кут. Це дорога в нікуди. Я хочу звернути увагу всіх, хто тут присутній. Зверніть увагу на майбутнє нашої держави. Сьогодні фермери прийшли сюди не за гроші, а по зову душі і серця. Ми хочемо, щоб наша українська земля була родючою і багатою працбовитими людьми! Ми виступали проти продажу землі протягом 15 років. Я завжди говорив, якщо влада залишатиметься байдужою, це призведе до того, що село вимре. І в селі півень не заспіває. Тому ми сьогодні принесли сюди півня, щоб він отим байдужим клюнув у одне місце, можливо ми тоді прокинемося».

Фото по темі: Антирейдерський майдан фермерів

12.30. У соцмережах з'являється реакція на подію від народного депутата Вадима Івченка.

12.49. Прапори Асоціації фермерів та приватних землевласників України зникають з натовпу. Свій мітинг аграрії планують продовжувати завтра.

13.20. На сторінці заступника голови Секретаріату в Міжфракційному депутатському об'єднанні Дмитра Шнайдера у Facebook з'являється думка щодо рейдерства та селянського антирейдерського майдану.

Виконано за допомогою Disqus
Матеріали за темою