Нове покоління фахівців з України тікає за кордон

7 грудня 2018 170 0
Випускники ВУЗу
Nubip.edu.uaВипускники ВУЗу

Завдяки освітнім програмам, що створює бізнес, в Україні формується нова генерація фахівців, що здобули необхідні professional skills. Проте, на них зростає попит не лише з боку вітчизняних роботодавців, а й з боку іноземних. Такою думкою ділиться спеціаліст з аналітичного департаменту Української аграрної конфедерації Наталія Зарицька, повідомляє Agro.guide.

За всіма освітньо-кваліфікаційними рівнями та напрямами підготовки, пов’язаними з агробізнесом, університети, академії, інститути готують значно більшу кількість фахівців (90%), ніж коледжі, технікуми та училища. Хоча останні, як правило, сприяють більш ґрунтовному формуванню практичних навичок у студентів.

Кількість студентів за напрямками и підготовки  на поч. 2016/17 навчального року, УАК

Наталія Зарицька також звертає увагу на зниження якості освіти. По-перше, система вищої освіти через свою консервативність не встигає вчасно реагувати на зміни і виклики сучасного світу. Інша причина — застаріла матеріально-технічна база у ВУЗах. Внаслідок цього випускники не мають необхідних для сучасних тенденцій знань, умінь і навичок та повинні наздоганяти прогалини за рахунок участі у програмах стажувань, проходженні курсів, навчанні у агрошколах, агроінкубаторах, які ініціює бізнес.

Такі програми дають результат. Поступово в Україні формуються фахівці з необхідними professional skills. Але їх також цінять іноземні компанії, про що свідчить відтік кадрів за кордон.

Виконано за допомогою Disqus