Через брак добрив урожай зменшиться на 20%

1 жовтня 2015 73 0
Через брак добрив урожай зменшиться на 20%
Latifundist.comЧерез брак добрив урожай зменшиться на 20%

В Україні урожай 2016 р. буде нижчим на 20% через брак добрив, пише Аgriacta.

В Україні вже повним ходом йде осіння посівна кампанія, проте галузь страждає від гострої нестачі добрив. У Верховній Раді України розглядається законопроект, що припускає дерегуляцію сфери імпорту добрив і спрощення процедури їх ввезення.

Перебої з добривами в агропромисловому комплексі пов'язані з рядом причин. З одного боку, це нестабільність національної валюти і пов'язаний із цим стрибок цін. З іншого боку, це зупинка заводів із виробництва добрив, зокрема аміачної селітри, у літній період, саме коли вони повинні були почати заготівлю добрив для осінньої посівної. Сукупність цих факторів призвела до того, що ціна аміачної селітри виросла з 3,5 тис. грн/т у 2014 р. до 11,8 тис. грн/т у 2015 р. Брак цього добрива у березні під час весняних посівних робіт склала рекордні 440 тис. т.

Згідно з даними «Українського клубу аграрного бізнесу», 40% господарств відчувають брак добрив, а 20% розглядають варіант роботи без добрив через занадто високі ціни. Така ситуація може призвести до того, що валовий збір зернових знизиться на 2-3 млн т у цьому році.

Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко заявив, що у зв'язку з цим розглядається варіант «критичного імпорту», коли процедура імпорту буде максимально спрощена для ввезення імпортних добрив, а мита будуть зняті або мінімізовані.

Виконано за допомогою Disqus

Матеріали за темою