Мінімальна експортна ціна яблук склала 8 грн/кг

10 грудня 2018 184 0
Мінімальна експортна ціна яблук склала 8 грн/кг

Kurkul.com разом з FreshBot продовжують слідкувати за змінами цін на ринку овочів та фруктів.

Яблуко

Паніка виробників яблук протягом сезону збору врожаю і в перші місяці після була цілком зрозуміла, так як всі ЗМІ і форуми рясніли прогнозами, що вказують на надлишок яблука і його низьку закупівельну вартість. Однак дані експорту українського яблука говорять про протилежне ...

За кілька місяців експорту, мінімальні ціни, які спостерігалися на товарне яблуко знаходилися в межах від 8 грн і до максимальних 13-16 грн/кг. Така ситуація показує, що  коли «приготував сани влітку» взимку можна добре заробити навіть в урожайний рік.

Географія поставок українського яблука розширилася не сильно, проте є всі передумови для зміцнення позицій українського продукту на зовнішніх ринках, так як в гру на експорт включилися найбільші господарства, які розуміють не тільки правила гри, але і зробили приціл на довгострокове співробітництво

Найбільш привабливими сортами для експорту залишаються такі позиції: Гала Рояль, Гренні Сміт, Голден, Ред Делішес (Джеромін) і Фуджі. Всі, хто робив ставку не на якість фінального продукту і сортову відповідність, а на обсяг виробництва і здешевлення собівартості можуть залишитися в цьому році «за бортом» експортного сезону, так як вибирати імпортерам є з чого.

Картина цін на внутрішньому ринку, під впливом початку системного експорту, також почала вирівнюватися, а також напередодні новорічних свят почала потихеньку набирати обертів. Таким чином за 1 кг яблука на полицях супермаркетів рідко можна побачити ціни менше 7-8 грн/кг, а деякі мережі, продаючи сортове яблуко, брендоване виробником, ставлять цінники в рази більше і покупці платили від 13 до 16 грн/кг.

Експортний рух українського яблука створює всі передумови для розвитку фермерів, а також підвищує культуру споживання покупця і рівень його обізнаності.

Продовжуйте стежити за цінами з Kurkul.com та FreshBot.

Завантажити додаток можна за посиланнями: Appstore та Google Play.

Виконано за допомогою Disqus