Фермер з Буковини відкрив сортувальну лінію для яблук

12 листопада 2018 874 0
Фермер з Буковини відкрив сортувальну лінію для яблук

На базі ФГ «Тодосійчук В.І.», що у Недобоївцях Хотинського району Чернівецької області запустили сортувальну лінію для яблук. Про це повідомив власник господарства Вячеслав Тодосійчук, передає АСС.

На сортувальній лінії відбирають яблука для експорту у Бангладеш та Саудівську Аравію.

«Нещодавно ми закупили у Польщі і сьогодні вперше запустили лінію для сортування яблук. Нашому клієнту, який зберігає свої яблука у камерах необхідно відсортувати яблука для нових ринків. Він має замовлення для Бангладешу і для Саудівської Аравії. Наприклад, для Бангладешу всі яблука повинні бути одного кольору, однієї форми та одного розміру, вони маленькі хочуть. Для Саудівської Аравії замовляють трохи більші», ― сказав підприємець.

За його словами сортувальна лінія відбирає яблука одразу за 14 різними показниками ― колір, вага, форма, розмір, округлість тощо. Увесь процес сортування автоматизований ― від миття яблук до пакування в коробки. Людське втручання ― мінімальне.

У найближчих планах господаря запустити виробництво картонних коробок для пакування яблук за європейськими технологіями та розширити потужності зберігальних камер до 10 тис. т.

За словами господаря, наразі у холодильних камерах його складу зберігається 6 тис. т цьогорічного врожаю яблук.

«Такі логістичні центри або хаби є по всьому світу. У наших холодильних камерах свій урожай зберігають 37 малих фермерів та одне велике господарство на 180 га саду. Тут є 32 камери приблизно по 200 т кожна», ― розповів садівник.

Він повідомив, що за температури 0,5 – 1,5 градуси яблука зберігатимуться до травня, коли ціни на цей фрукт найвищі.

Виконано за допомогою Disqus

+ 15° ... + 3°

Вітер

1.8м/с

Опади

0мм

Вологість

59%