Реклама

Реальний термін зберігання м'яса у вакуумі вдвічі довший — дослідники

7 квітня 2019 249 0
Реальний термін зберігання м'яса у вакуумі вдвічі довший — дослідники
pixabay.com

Реальний термін зберігання м’яса у вакуумній упаковці чи в пакуванні з модифікованим атмосферним середовищем може бути вдвічі довшим, ніж застосовується зараз. Про це свідчать дані дослідження Британської асоціації м'ясопереробників (BMPA) і Асоціації тваринництва Австралії (MLA). Повідомляє Meat-Inform.

У Британії охолоджене м’ясо у вакуумній упаковці можна зберігати не більше 10 днів. В Україні курку в такій упаковці зберігають 8-10 днів, свинину — 10-14 днів.

Представники BMPA та MLA нещодавно опублікували результати нового дослідження щодо безпеки харчових продуктів, що зберігаються в такому пакуванні. Виявилось, що реальний термін зберігання м’яса у вакуумній упаковці чи в пакуванні з модифікованим атмосферним середовищем може бути вдвічі довшим.

«В науковій літературі не вдалося знайти жодних випадків дослідження ботулізму, пов’язаного зі свіжим охолодженим м’ясом у вакуумній упаковці чи в пакуванні з модифікованим атмосферним середовищем», — розповідають у BMPA.

Наразі промисловість застосовує максимальний термін придатності охолодженої роздрібної упаковки при температурі від 3 °C до 8 °C до 23 дні для яловичини, 27 днів для баранини та 18 днів для свинини.

Нове дослідження показало, що яловичина була придатна до 50-го дня, баранина — до 35-го дня, а свинина — до 25 дня.

Представники Британської асоціації м’ясопереробників сподіваються, що найближчим часом компетентні органи переглянуть рекомендації щодо зберігання м’яса. Це дозволить виробникам скоротити витрати, а також зменшити кількість харчових відходів та шкоду для навколишнього середовища.

Виконано за допомогою Disqus