Китай заборонив використання двох високотоксичних пестицидів

18 грудня 2018 146 0
Китай заборонив використання двох високотоксичних пестицидів
pixabay.com

З 31 грудня поточного року використання двох високотоксичних пестицидів: ендосульфану і бромистого метилу буде заборонено в сільськогосподарських цілях в Китаї. Про це повідомляє SuperAgronom.com з посиланням на news.agropages.com.

В ЄС метилбромід був заборонений ще в 2008 р. В Австралії він використовується лише для фумігації ґрунту. У США бромистий метил використовується для передпосівної і збиральної фумігації ґрунтів.

Метилбромід — це газ без кольору і запаху. Володіючи високою ефективністю і широким спектром, продукт може знищувати велику кількість комах-шкідників. З дев’яностих років минулого століття уряди всіх країн поетапно відмовляються від використання цієї речовини в сільському господарстві.

Реєстрація бромистого метилу була скасована в Китаї ще 1 липня поточного року, а з 31 грудня запроваджується повна заборона на використання бромистого метилу в агровиробництві. На даний час в Китаї існує 3 технічних підприємства, які спеціалізуються на виробництві даної речовини.

У свою чергу ендосульфан як хлорорганічне з'єднання володіє біоакумуляційним ефектом, тобто накопичується в організмі і може викликати ендокринні зрушення. Реєстрація на дану речовину в Китаї скасована 1 липня, повна заборона на використання ендосульфану в сільському господарстві буде запроваджена з 27 березня наступного року.

Ендосульфан заборонений більш ніж в 50 країнах, включаючи ЄС, окремі країни Азії та Західної Африки. У США реєстрація на ендосульфан була скасована в 2006 р., в ЄС — в 2005 р.

Тим часом, ряд країн, включаючи Індію, Бразилію і Австралію досі використовують дану речовину в сільському господарстві.

Виконано за допомогою Disqus