Франція планує відмовитись від пестицидів до 2020 року

24 листопада 2018 110 0
Обприскувач
Kurkul.comОбприскувач

Уряд Франції пообіцяв відмовитися від гліфосату до 2020 р. Однак наразі, використання фітосанітарних продуктів в країні не демонструє суттєвих тенденцій до зниження. Про це повідомляє SuperAgronom.com.

За словами міністра сільського господарства Франції Дідьє Гійома, незважаючи на реалізацію проекту Ecophyto по довільній відмові від гліфосату та численні національні плани по скороченню обсягів фітосанітарних продуктів, нинішні спроби відмовитись від використання пестицидів демонструють неоднозначні результати.

«Ми наближаємося до третього етапу реалізації проекту Ecophyto, але використання пестицидів у Франції все ще не скорочується, і нам необхідно домогтись більшого прогресу в цьому питанні», — зазначив Міністр.

Незважаючи на те, що перший етап Ecophyto був запущений в 2008 р., у період з 2014 по 2016 рр. використання фітосанітарних продуктів у Франції збільшилася на 12%.

У 2017 р. застосування пестицидів у Франції продовжувало зростати, збільшившись на 0,3%. Ця тенденція суперечить планам щодо скорочення кількості агрохімічних продуктів в сільському господарстві на 25% до 2020 р. у порівнянні з 2008 р. і на 50% до 2025 р.

«Наразі у нас всіх одна мета — зменшити використання фітофармацевтичних препаратів при вирощуванні культур. На це французький уряд збирається виділити з бюджету 5 млрд євро», — зауважив Дідьє Гійом.

Хоча французькі аграрії наразі ще не готові відмовитися від пестицидів на противагу поставленому завданню, деякі факти доводять, що існують конкретні рішення для скорочення кількості агрохімічних продуктів у сільськогосподарському виробництві.

Для прикладу мережа Dephy, яка підтримує 30 тис. органічних і звичайних ферм у питанні скорочення використання пестицидів, відмітила помірне зниження обсягів застосування пестицидів на всіх етапах виробництва с/г продукції, у середньому на 10-15%.

Виконано за допомогою Disqus