Зниження врожаю картоплі спровокує ріст цін — експерт

1 жовтня 2015 39 0
Зниження врожаю картоплі спровокує ріст цін — експерт
Рrodmagazin.ruЗниження врожаю картоплі спровокує ріст цін — експерт

Урожай картоплі, з багатьох причин, у 2015 р. нижче, ніж у минулому, що спровокує підвищення ціни до весни 2016 р.

Про це повідомила керівник проекту «АПК-Інформ: овочі та фрукти» Тетяна Гетьман, пише Newsline.

«Картина з урожаєм неоднорідна. Основні регіони виробництва картоплі — західний і північний. На жаль, там не дуже хороша ситуація, бо була посуха. До того ж, картопля дрібна, так як виробники економили на засобах захисту, добривах», — сказала вона.

Експерт відзначила, що в Україні, у минулому році, через подорожчання було ввезено рекордно низький рівень якісного насіння картоплі, що також негативно відбилося на зібраному восени врожаї.

«Природно, все це позначилося на врожайності. Крім цього, скоротилися посівні площі. Відповідно, урожай буде нижчим. Потрібно враховувати також, що зросла собівартість виробництва картоплі. Тому ціни ми очікуємо вище, ніж в минулому сезоні», — підкреслила Тетяна Гетьман.

За словами фахівця, великою неприємністю для фермерів у минулому сезоні було те, що картопля практично не подорожчала до весни.

«Так, на тлі дев'ятикратного підвищення цін на капусту, ціна картоплі майже не зросла. У цьому сезоні, думаю, ціни будуть вищими. Але поки ми тільки складаємо новий прогноз», — додала Тетяна Гетьман.

Виконано за допомогою Disqus

Матеріали за темою