Рентабельність цукрових буряків буде 28-35% із 1 га

5 жовтня 2015 145 0
Рентабельність цукрових буряків буде 28-35% із 1 га
Кurkul.comРентабельність цукрових буряків буде 28-35% із 1 га

Підвищення цін на цукор впливатиме на зростання закупівельних цін на сировину, пише «Агробізнес Сьогодні».

Діючою нині урядовою постановою визначено мінімальні ціни цукрових буряків урожаю 2015 р. та цукру сезону 2015-2016 р. Таким чином, передбачається, що цукрові заводи розраховуватимуться за солодкі корені за ціною не нижче 535 грн/т, враховуючи податок на додану вартість, а цукор реалізовуватимуть не нижче 7,74 тис. грн/т. Якщо власник цукру реалізує цукор за цінами, нижчими від визначеної мінімальної ціни, то має сплатити штраф у розмірі подвійної вартості цукру. Виходячи з того, що ціни мають визначатися на внутрішньому ринку залежно від попиту та пропозиції, Міністерство аграрної політики та продовольства України заручилося підтримкою Уряду проекту Закону України «Щодо внесення змін до деяких Законів України щодо скасування мінімальних цін на цукор та цукрові буряки».

Профільне міністерство запропонувало скасувати такий механізм контролю за ринком цукру. Для споживача це означає, що держава дозволить реалізовувати на ринку дешевий цукор. При тому, що ця норма не вплине на зростання цін на солодкий продукт, оскільки спрямована на контроль мінімальним рівнем цін. Для підприємств скасування цієї норми означатиме розвиток конкуренції, оскільки цукрові заводи отримають стимул для здешевлення своєї продукції.

Загалом витрати при вирощуванні цукрових буряків врожаю 2015 р. становитимуть 28-30 тис. грн/га. За врожайності — 55 т/га собівартість 1 т продукції дорівнюватиме 520-545 грн. При ціні реалізації 700 грн/т прибуток з 1 га становитиме 8,5-10,0 тис. грн, що забезпечить рентабельність на рівні 28-35%. Такий рівень рентабельності дає змогу повернути витрачені на вирощування цукрових буряків кошти та додатково отримати від 0,28 до 0,35 грн на кожну 1 гривню, вкладену у виробництво цукрових буряків.

Виконано за допомогою Disqus

Матеріали за темою