Реклама

Мінагрополітики потрібно ліквідувати — заява

19 грудня 2018 839 0
Мінагрополітики потрібно ліквідувати — заява
Zaxid.net

На думку екс-міністра економічного розвитку та торгівлі Айвараса Абромавічуса, реальний спосіб змінити якість аграрної політики в Україні — ліквідувати цілі інститути влади, які не відповідають сучасним тенденціям. Про це повідомляє AgroPolit.com.

Айвараса Абрамовічус досить категорично оцінив ефективність роботи низки державних інституцій, в тому числі і Мінагрополітики.

«Я вважав раніше і не змінюю своє думки зараз, що, наприклад, Міністерство аграрної політики не потрібне Україні. Це я кажу як відповідальна людина, яка протягом 11 років займається питаннями розвитку сільськогосподарського бізнесу в цій країні разом зі шведськими партнерами. Мінагро потрібно ліквідувати, а його функції мають перебрати на себе інші відомства», — заявив АйварасАбромавічус.

За словами екс-міністра економічного розвитку та торгівлі, держава має зосередитися на допомозі дрібним фермерам, а великий аграрний бізнес і сам прекрасно впорається з викликами сучасного ринку.

«Якщо взяти найбільші аграрні підприємства України, ми побачимо, що вони практично не потребують жодної допомоги від Мінагро. Основними функціями по просуванню української продукції на нові ринки, питаннями квот та тарифів переважно займається Міністерство економічного розвитку і торгівлі України (МЕРТ). По земельним питанням є окрема структура — Держгеокадастр, який, до речі, теж варто переформатувати. Як у 21 сторіччі може таке бути, що ми не знаємо скільки у нас землі, де вона знаходиться і яка у неї форма власності?! І кожного року нам кажуть, що земельний мораторій ще зарано знімати, адже Держгеокадастр не впорядкований. Я ще раз повторю, великі аграрні компанії не потребують державної підтримки. Держпідтримка потрібна дрібним фермерам і саме цим питанням має опікуватися держава», — впевнений екс-міністр економічного розвитку та торгівлі.

На його думку,МЕРТ, приватний с/г ринок, агрокомпанії (які цього року досягли рекордних показників врожаю) демонструють, що вони краще знають про сівозміну. Адже врожайність з року в рік зростає. Навіть той факт, що агрохолдингам закидають відсутність ініціатив з розбудови підприємств з високою доданою вартістю, впирається у неможливість довгострокового планування. Поки вони знаходяться у «підвішеному» стані, через неможливість придбання земель, вони не можуть будувати довгострокові плани. Тому потрібно відкривати земельний ринок. Буде ринок землі, з’явиться змога закладати землю в банках, брати кредити, будувати підприємства з переробки продукції.

«Я вважаю, що є успішні фермери, а є неуспішні. Якщо ти займаєшся своєю справою і робиш це добре, то, швидше за все, у тебе є гроші на придбання землі, якісної техніки, сучасних технологій, посівного матеріалу та засобів для його захисту. Такий фермер може прийти до банку і сказати: «Я вправний фермер, у мене гарні результати роботи. Дайте мені кредит». А якщо в тебе щось не виходить, ти купуєш-продаєш за готівку і в тебе, можливо, навіть банківського рахунку немає — вибачай. Це принцип еволюції. Я ще раз скажу, що відкриття ринку землі дасть поштовх для розвитку аграрного бізнесу і, в тому числі, відсіє тих, хто нездатен ефективно займатися «білим» бізнесом», — зробив висновок Айварас Абромавічус.

Виконано за допомогою Disqus