Мінагрополітики не інформує фермерів про дотації ― думка

12 листопада 2018 149 0
Мінагрополітики не інформує фермерів про дотації ― думка
nalog.ru

Мінагрополітики не надає інформації фермерам про можливість отримання дотацій. Такий досвід має керівник ФГ «Золота Ягода» Борис Кукунін. Про це йдеться в матеріалі «Про агродотації з перших вуст: досвід фермерів  Черкащини» на Kurkul.com.

«Інформації від Мінагрополітики взагалі ніякої не було. Інформація всім попала із різних джерел, котрі не мають жодного прямого стосунку до сільгоспвиробництва. Проте місцеве управління агропромислового розвитку таки надсилає якісь листівки про дотації. Але потрібно самому у цій темі варитися , щоб знати інформацію», ― розповідає фермер.

Цього року господарство Бориса Кукуніна взяло безвідсоткову позику, тобто кредит для фермерських господарств. Придбали малопотужний трактор та менший садовий обприскувач. Коштував господарству близько $250 тис., тож взяли в розстрочку на 5 років.

«Мені сподобалося, що в Черкаській області відносно компенсацій по кредитах все відпрацювали чітко й прозоро. Не було жодних натяків на відкати абощо», ― ділиться досвідом Борис Кукунін.

За його словами, механізм отримання компенсації купівлі посадкового матеріалу виявився дуже складним.

«Цьогоріч у мене були витрати на придбання посадкового матеріалу, але я поки що відклав це питання. Цей рік показав, що при виборі культур для свого саду потрібно добре розуміти, яку культуру посадити на якій ділянці. А в умовах програми держпідтримки чітко вказано: якщо ти не посадив закуплені саджанці згідно проекту, то у тебе не буде шансу отримати відшкодування. До того ж, комісії, які б мали перевіряти на відповідність по району теж не створені», ― повідомив фермер.

На його думку, найбільше дотацій потребують фермери-початківці.

«І хоч у законодавстві прописано, що має бути якась допомога для новостворених господарств, але їм отримати її майже нереально. Як молоде господарство може закласти хоч якесь майно в заставу? Як може взяти кредит, якщо немає 3-річної фінансової історії?!», ― наголосив фермер.

 

За його словами, бажано, щоб підтримка була стабільна. Так фермер принаймні знатиме, що не застрягне навічно в кредитах, боргах. Крім того, видача дотацій господарствам, які чесно ведуть бізнес, сприятиме виходу агросектору «з тіні» і його подальшому розвитку. 

 

Виконано за допомогою Disqus