Україна розширила ринки збуту плодово-ягідної продукції

19 грудня 2018 222 0
Україна розширила ринки збуту плодово-ягідної продукції

Учасники конференції «Ягідництво і переробка», яка відбулася 13-14 грудня у Рівному, підбили підсумки події. Захід зібрав понад 300 учасників з України, Польщі, Білорусії, Грузії.

«У 2016 р. ми почали проводити конференції для професіоналів. І за два роки відчули, який активний рух пішов серед виробників ягідної та садівничої продукції в плані впровадження інноваційних технологій», — зазначила у засновниця проекту «Технології та Інновації» Катерина Конєва.

«За останні три роки динаміка експорту зростає по всім ягідним культурам. Приємно, що сьогодні ми освоюємо не тільки Східний ринок, наша продукція вже пішла на Західні ринки, і в Азію, і в інші країни світу», — повідомив начальник відділу розвитку садівництва, виноградарства та виноробства Мінагрополітики України Віктор Костенко.

За його словами, ключовою проблемою галузі є відсутність інвестиційної привабливості через неможливість продажу землі, низький рівень державної підтримки, низький рівень експортного потенціалу продукції.

На проблемах також наголосила директора департаменту агропромислового розвитку Рівненської ОДА Надія Переходько.

«Тільки на Рівненщині за останні 3 роки фізичними особами висаджено 300 га ягідних культур для промислового виробництва. Переважна більшість — без проектної документації. Друга проблема: використовується посадковий матеріал, не внесений до Реєстру», — звернула увагу чиновниця.

Вона додала, що переважна більшість дрібних виробників потребують фахового об’єднання у кластери, або ж у будь-яку форму кооперації, яка об’єднає ягідників і допоможе розвиватися.

Однією з центральних тем заходу було позиціонування ягідної продукції «Made in Ukraine» на міжнародних ринках, продаж свіжої та переробленої ягоди на вітчизняному ринку, вихід на експорт.

«Основна проблема українських виробників: вирощувати ми більш-менш навчилися, а от продавати — ні. Продажі напряму пов’язані з післязбиральною доробкою і маркетингом. Канали збуту потрібно оцінювати і визначати ще на етапі ідеї ягідника. Важливо формувати однорідні великі партії. Перспективним є ринок переробки, тому що на свіжому для експорту є певні обмеження, особливо для суниці та малини — досить короткий термін зберігання», — зауважив директор ТОВ «Українська ягода» Тарас Баштанник.

Він наголосив на тому, що виробникам потрібно виходити на продукцію з доданою вартістю.

«Ритейл, HoReCa — перспективні сегменти, в яких ціна на ягоду не впаде так, як це було з малиною цього сезону», — додав він.

Протягом всього конференц-дня працювала виставка європейських і українських компаній, що презентували технології догляду за ягідником і переробки ягідної продукції. Участь у виставці взяли 33 компанії.

На конференції також діяла експозиція технологій та обладнання для переробки, запросили експертів з цього напрямку. Був презентований новий перспективний напрям переробки — виготовлення плодово-ягідних вин.

«Ринок продуктів переробки, в тому числі соків і плодово-ягідних вин, буде найближчим часом дуже популярним в нашій країні. Скасовано оплату за ліцензування — 500 тис. грн., процес значно спрощений та пришвидшений. Встановлено акцизний податок на 1 літр плодово-ягідних вин у розмірі 1 копійка. Відтепер ягідники будуть сплачувати податки не як виробники лікеро-горілчаних напоїв, а як виробники сільськогосподарської продукції. Відновлення плодово-ягідного виноробства сприятиме розвитку багатьох супутніх галузей. Малинове вино, смородинове, полуничне — це той напрям, який зараз треба розвивати!!», — впевнений голова спілки «Укрсадвинопром» Володимир Печко.

Також під час заходу можна було спробувати оригінальні українські напої і продукти на базі ягід і фруктів

Виконано за допомогою Disqus