Реклама

До України потрапила нелегальна цибуля з Білорусі

25 грудня 2018 1721 0
До України потрапила нелегальна цибуля з Білорусі
pixabay.com

Kurkul.com разом з FreshBot продовжують слідкувати за змінами цін на ринку овочів та фруктів.

Наразі в Україні і в усьому світі про цибулю не говорить тільки ледачий, адже неврожайний рік і посуха в травні забезпечили хороший дохід тим, хто зберіг урожай і зараз його продає.

Великі партії цибулі пливуть з африканського континенту до Європи, а до України більше надходить цибулі від азійських сусідів (Казахстану, Азербайджану та ін.). Проте не так давно, з'явилася досить велика пропозиція «білоруської цибулі», яка була нелегальним з підробленими документами товаром. Ця ситуація зіграла на руку тільки кінцевим покупцям які, хоча і не відчули суттєвого зниження, але побачили зупинку зростання, що вже досягнення.

Столичні супермаркети рясніли цінниками з розгоном до 100% в цінах, від 9,99 грн/кг до 18,95 грн/кг, хоча це і було маркетинговим ходом мереж перед святами отримати свою частку покупців, але, як правило, за таку ціну якісний товар купити було нереально.

В інших областях ціни на цибулю також варіювалися в досить великому діапазоні — від 11,5 грн/кг до 17—18 грн/кг, що призвело до того що в середньому по країні «індекс» цибулі зупинився на позначці 17,25 грн/кг, що вже є історичним рекордом за багато сезони в Україні.

З появою великої різноманітності країн походження цибулі, яка заполонила  ринок, варто зазначити що ціна за якою пропонували «псевдо білоруську цибулю» була значно менше, ніж ціна реальна в країні, а місцеві рітейлери виставляли цінники від 18 до 21 грн/ кг.

Варто також відзначити, що поляки досі «полюють» на якісну українську цибулю, це і позначається досі на зростанні цін в самому регіоні. Кінцевому споживачеві в Польщі потрібно було викласти в середньому 23 грн/кг якісної цибулі.

Крім цибулі, перед святами, в ціні набратися і всі інші овочі борщового набору, ціни на які нижче 10 грн/кг вже не знайти, про що і свідчить графік нижче.

Продовжуйте стежити за цінами з Kurkul.com та FreshBot.

Завантажити додаток можна за посиланнями: Appstore та Google Play.

Виконано за допомогою Disqus

Реклама
Матеріали за темою