Найвигідніше заробляти на курчатах — птахівник

1 січня 2019 297 0
Курчата
pixabay.comКурчата

Підприємець Геннадій Зелуцький, який займається птахівництвом на Волині, переконує: найвигідніше заробляти на курчатах. Адже не треба витрачатися на корми та електроенергію. А загалом інвестиції у вирощування бройлерів приносять подвійну, а то і потрійну віддачу, пише Gazeta.ua.

«Купив інкубатор. Ще кілька тисяч витратив на матеріал для курника і кліток, корм для курчат. По 8 грн/шт. купив 1 тис. яєць із Чехії. Бройлери породи РОСС-308. Швидко набирають вагу. За два місяці можуть уже бути до 3 кілограмів. Ще за $200 доларів узяв інфрачервоних ламп для обігріву. З бетонних блоків збудував невеликий курник. Усередині побілив вапном, добре дезінфікує. Встановив клітки, облаштував лампами, годівницями та поїлками», — розповідає Геннадій Зелуцький.

У першу закладку в інкубаторі Зелуцького вилупилося 676 курчат. Спочатку тримав їх у невеликих коробках із тирсоплити під лампами при температурі 32 градуси. П’ять днів годував кормом із кукурудзи, пшениці та соєвого молока. Пізніше додав рибне і трав’яне борошно, також підгодовували свіжим козячим сиром.

«Заробляти збирався переважно на курчатах. Це вигідніше. Не витрачаєшся на корм та електроенергію. Продав сотню добових курчат по 15 грн/шт.— відбив вартість яєць. Тих, які мали по три доби, збув по 30 грн/шт. Ще 250 продав тушками по 150 грн/шт. Сам на базар возив. Частину взяли у місцеве кафе. Вигідно, бо собівартість кілограма живої ваги — один долар. Зазвичай на бройлерах гарантовано заробляєш удвічі більше від того, що вклав. А якщо все робиш правильно — то й утричі. Тепер збираємося закладати гусячі яйця. Такі продають по 15 гривень за штуку. Відкладаємо гроші на другий інкубатор», — каже фермер.

Зараз він планує докупити ще один інкубатор та зайнятися вирощуванням гусей.

Виконано за допомогою Disqus

Матеріали за темою