Реклама

Будьте готові: припинив дію мораторій на перевірки бізнесу

3 січня 2019 1817 0
Будьте готові: припинив дію мораторій на перевірки бізнесу
Дебет-Кредит

Із 1 січня 2019 року втратив чинність мораторій на проведення органами державного нагляду (контролю) планових заходів із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, пише УКРІНФОРМ.

Відповідна норма міститься в Законі України «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».

З початку січня планові перевірки відновлюються у відповідності до закону про державний нагляд і контроль, який передбачає публікацію всіх планових заходів.

Мораторій на перевірки малого і середнього бізнесу вперше ввели в серпні 2014 року. У 2016 році було ухвалено Закон України «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», яким мораторій був продовжений на 2017 рік, а згодом, змінами до Закону — на 2018 рік.

Водночас, у 2018 році, заборону на перевірки бізнесу скасували для 20 держорганів: ДФС, Мінприроди, Антимонопольний комітет, Держспецзв'язку, Держлікслужба, Держгеонадра, Держгеокадастр, НКРЕКП, НКЦПФР, Державіаслужба, Держаудитслужба, Держекоінспекція, частково ДСНС.

До кінця 2018 року позапланові заходи державного нагляду (контролю) здійснювалися органами державного нагляду (контролю) лише:

  • за погодженням центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну регуляторну політику, політику з питань нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, ліцензування та дозвільної системи у сфері господарської діяльності та дерегуляції господарської діяльності;
  • за письмовою заявою суб’єкта господарювання до відповідного органу державного нагляду (контролю) про здійснення заходу державного нагляду (контролю) за його бажанням;
  • за рішенням суду;
  • у разі настання аварії, смерті потерпілого внаслідок нещасного випадку, що було пов’язано з діяльністю суб’єкта господарювання;
  • у разі настання події, що має значний негативний вплив відповідно до критеріїв, затверджених КМУ на права, законні інтереси, життя і здоров'я людини, захист навколишнього природного середовища та забезпечення безпеки держави;
  • для перевірки виконання суб'єктом господарювання приписів, розпоряджень або інших розпорядчих документів щодо усунення порушень вимог законодавства, виданих за результатами проведення попереднього заходу органом державного нагляду (контролю).

Наприкінці жовтня 2018 року Державна регуляторна служба України спільно з МЕРТ та за підтримки Офісу ефективного регулювання (BRDO) запустила пілотний модуль системи заходів державного нагляду (контролю) — ІАС ДНК.

У системі містяться дані щодо позапланових, планових та комплексних перевірок.

Наразі в системі оприлюднено План комплексних заходів державного нагляду (контролю) на 2019 рік. Даний план містить записи про перевірки 30 227 суб'єктів господарювання.

Так, за назвою суб’єкта господарювання вказано ступінь ризику від здійснення діяльності, дату початку та закінчення перевірки, підставу та орган, що здійснюватиме перевірку. До високого ступеню ризику віднесено 17588 суб'єктів господарювання, які будуть піддані перевірці в 2019 році, до середнього — 8 809, незначного — 3830.

Наразі доступна інформація щодо річних планів перевірок органів влади, які наділені контролюючими функціями — центрального, місцевого та територіального статусу.

Виконано за допомогою Disqus