Реклама

Експерт озвучила законні підстави недопущення органів перевірки на господарство

27 березня 2019 99 0
Експерт озвучила законні підстави недопущення органів перевірки на господарство
dpchas.com.ua

З 1 січня 2019 р. закінчився мораторій на перевірку бізнесу. У зв’язку з цим у бізнесу вникло багато питань. Головне —  як уникнути тиску регуляторних органів. Завідувач сектору Державної регуляторної служби у Херсонській області, АР Крим та м. Севастополі Елла Романенко, під час вебінару «Мораторій на перевірки бізнесу закінчився. Що далі?», організованому Українським проектом бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP) пояснила, коли представник бізнесу може не допустити перевіряючі органи до роботи. Про це йдеться у матеріалі «Мораторій на перевірки бізнесу закінчився. Що далі?» на Kurkul.com.

  • Перше — не допустити перевірку можна якщо порушена періодичність проведення заходів державного нагляду (контролю).

«Планові заходи здійснюються для суб’єктів малого і мікропідприємництва протягом 5 робочих днів, для інших суб’єктів господарювання протягом 10 робочих днів. Якщо це позаплановий захід то їх тривалість відповідно для малих і мікропідприємств 2 робочих дні, для середнього і великого бізнесу ми маємо 10 робочих днів. Сумарно за рік планових заходів може бути не більше 30 днів для середнього і великого бізнесу і не більше 15 робочих днів для малого і мікро», — пояснила експерт.

  • Друге — якщо перевіряючий не надав копій документів передбачених законом про державний нагляд (контроль). Інспектор має обов’язково надати керівнику суб’єкта господарювання копію направлення на перевірку, показати його оригінал і, якщо це позаплановий захід керівник обов’язково повинен ознайомитись з підставою проведення такого заходу.
  • Третє — суб’єкт не одержав повідомлення про здійснення планової перевірки у встановленому порядку.

«Тобто ми згадуємо оті 10 днів, про які повинен попіклуватися орган державного нагляду (контролю) і надіслати вам рекомендованим листом, електронним листом на адресу, яка зазначена в єдиному державному реєстрі, юридичних осіб, фізичних осіб підприємців або надати наручно керівнику, вручити за 10 днів до початку такого заходу», — наголошує Елла Романенко.

  • Ще одна підстава для не допуску — відмова інспектора залишити запис у журналі реєстрацій перевірок.

«Якщо перевіряючий не вніс запис про перевірку до журналу реєстрацій, якщо ви все-таки допустили до проведення перевірки і пропонуєте інспектору залишити запис у журналі реєстрацій перевірок, а він відмовляється, це є підставою для не допуску. Тому дуже важливо такий журнал мати на підприємстві», — продовжує експерт.

  • Наступна підстава — це тривалість планової перевірки, або сумарна тривалість таких перевірок протягом року перевищує гранично встановлену тривалість, або те саме для позапланової перевірки.
  • Ще одна підстава не допуску інспектора — повторна перевірку за тим самим фактом.
  • Також не допусти працівника органу державного нагляду (контролю) можна коли не була затверджена та оприлюднена на власному офіційному сайті уніфікована фора акта.

«Ще раз повертаюсь до уніфікованої форми акта, яка повинна бути затверджена для кожної сфери господарської діяльності, для того аби інспектори мали право здійснювати такі перевірки. І звичайно відсутність погодження у разі проведення позапланового заходу», — нагадала Елла Романенко.

Виконано за допомогою Disqus