За грудень овочі стрімко зросли в ціні

5 січня 2019 498 0
Свіжі овочі
Kurkul.comСвіжі овочі

У грудні 2018 року зафіксовано суттєве зростання цін на 27 соціальних продуктів, зокрема овочі. Про це повідомив Олексій Дорошенко, голова Української Асоціації постачальників торговельних мереж на своїй сторінці у Facebook.

Так, зокрема, буряк подорожчав на 46%, білокачанна капуста – на 30%, картопля – на 29%, цибуля – на 24%, морква, вершкове масло й яловичина – на 4%. Зросли в ціні також, молоко, свинина, сало, олія, курятина та деякі інші продукти. Натомість, зафіксовано невелике подешевшання цукру, яєць, рису та гречки.

А от у січні значного росту вартості перелічених продуктів, за словами Олексія Дорошенка, не слід очікувати.

«Стабільна гривня, падіння цін на паливо, незначне підвищення мінімальної заробітної плати, слабка національна валюта Туреччини, з якої до нас надходить взимку значна частина овочів та фруктів та низька купівельна спроможність українців у січні обумовить незначну продуктову інфляцію першого зимового місяця. Хоча досвід попередніх п’яти років показував, що саме в січні в нашій країні починався старт високої інфляції, яку вдавалося стримувати лише влітку завдяки улюбленому Урядом «сезонному фактору», — повідомив експерт.

 

Виконано за допомогою Disqus