Продовження земельного мораторію стало провалом 2018 року — Корейба

9 січня 2019 449 0
Леонід Корейба, голова спілки Центр розвитку земельних правовідносин в Україні
Леонід Корейба, голова спілки Центр розвитку земельних правовідносин в Україні

Який слід залишив 2018 р. у питанні земельних відносин, а також пронзи та оцінки надав голова спілки Центр розвитку земельних правовідносин в Україні Леонід Корейба в інтерв’ю на AgroPoit.com.

Так, на його думку, трійку «земельних провалів» очолило продовження мораторію. Далі слідують провалені законопроекти (№7118 та інші) щодо передачі розпорядження землями за межами населених пунктів на місця.

За словами Леоніда Корейби, замикає трійку невдач у сфері земельних відносин закон України від 10 липня 2018 р. № 2497-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо стимулювання утворення та діяльності сімейних фермерських господарств».

«Коли читаєш пояснювальну записку до даного законопроекту, стає сумно: «Обсяги неофіційного (фактично — тіньового) ринку в секторі селянських господарств останніми роками суттєво зростають: за експертними оцінками, по овочах він перевищує 80%, по м’ясу — 60%, по молоку — 40%. До того ж, ще декілька років тому дані показники були на 10-15% нижчими». Сумно тому, що найбільше «зло», яке не сплачує податки до бюджету — це прості селяни, які тяжко працюють на землі, щоб прожити. На мою думку, краще б почали з прогресивної податкової ставки, як у Європі, а не знову «оббирати простих людей», — наголошує експерт.

Леонід Корейба також назвав ТОП-3 здобутків минулого року у питанні земельних відносин:

  • передача 1,5 млн га с/г земель ОТГ;
  • закон 2498-VIII від 10.07.18 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні».

«З 1 січня 2019 р. він дасть можливість проводити інвентаризацію масивів с/г земель, формувати польові дороги та лісосмуги, а також — здавати їх в оренду. Та ще багато позитивних змін, на які всі чекали», — прогнозує він.

  • електронні аукціони.

За словами Леоніда Корейби, це безперечно, це є кроком у майбутнє. Такі аукціони реалізуються ДП «Сетам» та «ПроЗорро» і повертають довіру до того, що у земельних справах може бути «по-чесному».

Виконано за допомогою Disqus