Україна технічно не готова до зняття земельного мораторію — Корейба

13 листопада 2018 102 0
Україна технічно не готова до зняття земельного мораторію — Корейба

Питання зняття мораторію є актуальним, але не на часі. Адже є багато невирішених технічних питань. Про це під час дискусійного клубу, організованого виданням «Ділова Столиця», повідомив керівник організації «Центр розвитку земельних відносин в Україні» Леонід Корейба, передає AgroPolit.com.

Він зазначає, що наразі в Україні проінвентаризовано лише 50% земель.

«Тобто, люди навіть не розуміють де, наприклад, розташовані їхні паї. Є помилки в кадастрових номерах, це ніби помилка в паспорті людини. Через це виникає безліч проблем щодня. Якщо відкрити кадастрову карту, ті ділянки навіть у половині випадків не нанесені», — заявив Леонід Корейба.

За його словами, існує ще ціла низка проблем, окрім озвученої. Одна з них — неосвіченість людей. Адже переважна більшість власників паїв не знає ані ринку, ані вартості землі. Вони не розуміють, чому грошова оцінка розпайованої землі починається від 17 тис. грн, умовно кажучи, і до 170 тис. грн. Чому десь лише 2 га, а десь — 7 га?  Іншими словами, дуже багато треба інформації донести до людей і пояснити. А цим питанням ніхто не переймається.

Виконано за допомогою Disqus