ДФСУ не відмінить відшкодування експортного ПДВ

16 січня 2019 240 0
ДФСУ не відмінятиме відшкодування експортного ПДВ
politeka.netДФСУ не відмінятиме відшкодування експортного ПДВ

Державна фіскальна служба України (ДФСУ) не планує скасовувати відшкодування експортного ПДВ для виробників олійних та зернових  культур. Про це повідомила під час круглого столу ВАР директор департаменту аудиту ДФСУ Наталія Рубан, повідомляє AgroPolit.com.

Наприкінці року ДФСУ розіслала проект листа в агроасоціації з відповідною ініціативою. За словами Наталії Рубан, це лише роздуми податківців про «відбілення» агроринку. На думку ДФСУ, на агроринку є кілька ключових тіньових схем.

«Лист — це не проект, а розмірковування про наше розуміння, виходячи з того, як ми бачимо ситуацію. Нам образлива така реакція, це неправильно. Ми такі ж економісти, як і ви, які аналізують ситуацію на ринку», — підсумувала директор департаменту аудиту ДФСУ.

Вона нагадала, що відшкодування за цією групою виробників експортного ПДВ у 2,5 раза більше, ніж його сплата до бюджету.

Представник ДФСУ Сергій Бельчик додав свої аргументи на користь розрахунків служби.

«Можливо, варто розглядати це (відшкодування експортного  ПДВ АПК, – авт.), як дотацію? Але сума, яка відшкодовується таким виробникам, у 2,2-2,5 раза більша за сплату до бюджету. Звісно, що 30% може й не вирощують нічого… Ми ж розуміємо, що беремо дані для цих розрахунків по доходах і відшкодуванню з бюджету — і це об’єктивні», —  пояснює він.

Народний депутат від БПП Леонід Козаченко вважає, що якщо припинять відшкодовувати ПДВ, АПК буде різко падати: приблизні збитки оцінюються в 50 млрд грн. Є проблемні питання, але такий крок (скасування експортного ПДВ для АПК) не потрібен, бо тоді в цілому с/г буде покарано.

Його доповнив колега народний депутат від  «Самопомочі» Іван Мірошніченко.

«Як це, забрати 50 млрд грн у галузі, а компенсатори де? ПДВ – стимул ескорту. Кажуть, візьміть натомість дотації. У минулому році вже взяли – вибірка по них майже нуль. А чому в металургів та хіміків не забираєте? Філософія ПДВ – підтримка виробника та експорту, вихід на зовнішні ринки збуту. Тому, якщо хочете щось забрати, покажіть, як будете компенсувати. Інакше — це дискримінація», — резюмує він.

Нардеп додав, що діє закон про відшкодування ПДВ, і його треба дотримуватися.

 

Виконано за допомогою Disqus