Заморожена вишня за рік подешевшала утричі

21 січня 2019 841 0
Заморожена вишня за рік подешевшала утричі
Xcook Info

Завдяки великій пропозиції сировини і доступним цінам на неї переробні підприємства заготували більше ягід, ніж у минулому сезоні. Вишня стала одним із головних фаворитів під час заготівельної кампанії, на цій ягоді переробні підприємства мали рекордно високу маржинальність рік тому. Про це повідомляє «Інфо-Шувар».

Читайте більше: Ой під вишнею, під черешнею: що відбувається на ринку кісточкових?

У 2017 р. на українському ринку свіжої та замороженої вишні був справжній ажіотаж, спровокований падінням виробництва сировини в більшості країн Європи. Завдяки цьому, ціни піднялись до небачених до цього висот: українська сировина пропонувалась по 30-35 грн/кг , вартість замороженої вишні в розпал сезону її реалізації доходила до 75-85 грн/кг.

В 2018 р. ситуація стала повністю протилежною — завдяки рекордно високому врожаю, переробні підприємства заготовлювали вишню по 10-15 грн/кг і розраховували на те, що, навіть за умов падіння ціни на заморожену ягоду на 40-50%, вони будуть мати задовільний заробіток взимку та навесні. Але ці сподівання не виправдались, ціни на заморожену вишню вже восени впали до 26-30 грн/кг і до середини січня вартість продукції на внутрішньому і зовнішніх ринках не змінилась.

«В минулому сезоні ми вперше отримали статус нетто-експортера вишні, така можливість з’явилась завдяки падінню врожаю в країнах ЄС. В 2018 р. умови для експорту суттєво погіршились, в країнах Європи врожай сировини був надлишковим і сьогодні польські переробні підприємства теж жаліються на дуже слабкий попит і низькі ціни. До речі, в Польщі сьогодні можна знайти заморожену вишню навіть дешевше, ніж в Україні, при цьому наша вишня часто поступається в якості польській ягоді. За таких умов, ми не можемо розраховувати на чергові досягнення в експорті і вимушені змиритись із збільшенням пропозиції на внутрішньому ринку», — коментує керівник інформаційного центру «Інфо-Шувар» Тетяна Гетьман.

Переробники сподіваються  на зростання цін з січня до середини весни, це період максимального попиту.

Виконано за допомогою Disqus