Ціни на картоплю побили десятирічний рекорд

25 січня 2019 1735 0
Ціни на картоплю побили десятирічний рекорд
smolnarod.ru

Ціни на картоплю з початку року зростали вже двічі. Так, експерти наголошують на тому, що вони є рекордно високими за останні 10 років. Про це повідомляє «Інфо-Шувар».

Від початку робочого тижня картопля на гуртових ринках подорожчала на 10%, її вартість становить 6,5-7 грн/кг (€0,19-0,22/кг).

Фахівці наголошують, що сьогодні йдеться другу хвилю зростання ціни на картоплю протягом січня. Перед цим, суттєве подорожчання було зафіксоване одразу після Різдвяних свят.

Головне ж зростання ціни розпочалось ще на початку листопада. Фактично від кінця осені до середини зими ціни на українську картоплю зросли більш ніж в 2 рази.

Рік тому картопля коштувала в 1,5-2 рази дешевше, ніж зараз і взагалі поточні ціни можна сміливо назвати рекордно високими, принаймні за останні 10 років. Втім, картопля все ще залишається найдешевшою позицією в українському овочевому «борщовому наборі».

Аналогічна ситуація сьогодні спостерігається і в сусідній Польщі. В цьому сезоні, попри суттєве подорожчання картоплі в Україні, про поставки з Польщі не йдеться. Польська картопля сьогодні навіть дорожча від української, таке трапляється досить рідко.

Виконано за допомогою Disqus