Кооператив на Буковині експортує лісові гриби до США та Ізраїлю

1 лютого 2019 291 0
Сергій Терен
molbuk.uaСергій Терен

Кооператив «Дари Гуцульщини», що на Буковині, переробляє та експортує лісові гриби до Канади, США, Ізраїлю та інших країн. Про це повідомляє molbuk.ua.

Цей кооператив заснували 33 мешканці Путили та сусідніх сіл на Буковині. Керівником обрали Сергія Терена.

Він розповів, що жителі створили кооператив завдяки проекту ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».

«Проект передбачав створення кооперації у сільській місцевості. Ми провели загальні збори мешканців сіл. Основна маса людей підтримала думку, що найбільш перспективним для нашого району є збирання і переробка грибів», — розповідає підприємець.

На проект отримали $25 тис. для закупівлі обладнання. Доклали ще $5 тис. доларів із бюджету кооперативу. Від ідеї до реалізації минуло півроку. Вже влітку 2015 р. почали переробляти гриби, які приносили мешканці.

«Спочатку планували переробляти лише білі гриби. Потім зрозуміли, що лісовий ресурс більший. Почали переробляти лисички, опеньки, підберезники. Минулого року вже мали десять варіантів продукції», — зазначає Сергій Терен.

Роблять гриби мариновані, сушені та заморожені. Гриби селяни збувають через Інтернет-магазин і відправляють у різні регіони України. Півлітрова банка маринованих грибів коштує 100 грн, сушені гриби, фасовані у півлітрову пластикову банку, — від 50 грн.

«Тож наші гриби їдуть до Канади, Америки, Ізраїлю, Польщі та Італії», — каже Сергій.

У планах кооперативу купити лінію для сортування грибів та залучили більше людей.

Виконано за допомогою Disqus