Ветерани АТО заснували унікальне виробництво на Херсонщині

6 лютого 2019 500 0
Ветерани АТО заснували унікальне виробництво на Херсонщині
sovkusom.ru

Чотири роки тому двоє ветаранів АТО Андрій Бігленко та Андрій Держипольський заснували в Херсоні перше в Україні підприємство з виробництва в’ялених томатів. Минулого року до бізнесу приєднався учасник АТО Дмитро Моцак. Про це повідомляє Delo.UA.

Зараз в’ялені томати можна спробувати у мережах Salateira та Il Molino. Невдовзі «Українські в'ялені томати» можна буде придбати в «Сільпо» та «Ашані».

Коли чоловіки починали бізнес в Україні в’ялених томатів ніхто не виготовляв. Все, що було на українському ринку, — це були закордонні зразки.

«Ми подумали, що це взагалі перспективна ніша, тим паче ми всі з Херсона — в нас помідори є, сонце теж є», — розповідає Дмитро Моцак.

Стартовий капітал у бізнес був $10 тис. За ці кошти придбали напівпромислові сушарні, з них все й почалося.

«Взагалі процес дегідрування продуктів не дешевий, а особливо — томатів. Для цього потрібно знати досить багато деталей технологічного процесу. Крім того, заготівельний сезон для томатів триває у кращому разі лише чотири місяці — з липня по жовтень», — продовжив Дмитро Моцак.

Можна розпочинати процес заготівлі і з червня. Але тоді буде дорожча собівартість виробництва. Найкраще заготовляти з липня по жовтень.

«У нас є власні потужності, на яких ми робимо дегідрування продукту. Наш цех знаходиться в селищі Чорнобаївка в агломерації Херсона. Загалом все зосереджено саме там», — додав бізнесмен.

Томати на переробку закуповують у місцевих фермерів.

«Спеціальна бригада збирає помідори, потім ми їх обробляємо. На 30% ми робимо продукцію самі, а 70% продукції нам в'ялять на замовлення, адже у нас поки немає таких великих потужностей», — повідомив виробник.

Поступову бізнесмени нарощують виробництво. Цього року у планах виготовляти самостійно 40-45% продукції.

З часом планують вийти з «Українськими в’яленими томатами» на міжнародний ринок.

«Нині ми є крафтовим виробником — усе виробництво продукції по суті є ручним. Але в міру того, як ми будемо зростати, ми би хотіли перейти на автоматизоване виробництво», — ділиться Дмитро Моцак.

Зараз 80% покупців продукції — це переважно Київ. В Херсоні товар представлений у невеликих крамничках.  Ця продукція є делікатесною, не для щоденного вживання, тому в Києві томати збуваються швидшими темпами, ніж у Херсоні.

Зараз виробники починають співпрацювати з Одесою.Але практично не представлені в таких великих містах, як Харків, Дніпро, Львів, Запоріжжя.

Виконано за допомогою Disqus