Українські виробники зменшили поставки лохини у Великобританію

18 лютого 2019 1948 0
Українські виробники зменшили поставки лохини у Великобританію
east-fruit.com

У найближчі роки фахівці прогнозують зростання обсягів виробництва української лохини. Однак поки що Україна втрачає позиції в рейтингу постачальників лохини в Великобританію.

Українським постачальникам потрібно більш активно включатися в напрацювання нових ринків збуту і посилення своїх позицій на ключових ринках, одним з яких, без сумніву, є Великобританія, пише EastFruit.

«Незважаючи на те, що Великобританія в 2018 році збільшила імпорт лохини на 5%, поставки цієї ягоди з України на ринок Великобританії знизилися», — ідеться в повідомленні.

За оцінками EastFruit , імпорт лохини в Великобританію в минулому році досяг 48 тис. т, що дозволило цій країні залишитися другим найбільшим імпортером лохини в світі. При цьому Україна опустилася в рейтингу постачальників лохини в Великобританію на тринадцяте місце, знизивши поставки на чверть.

За весь сезон на ринок Великобританії було поставлено 341 т свіжої лохини з України проти 449 т роком раніше.

Головними постачальниками лохини в Великобританію є Чилі і Іспанія, які постачають приблизно однакові обсяги продукції. Дуже швидко їх в останні роки наздоганяє Перу. Гарну динаміку поставок демонструють також ПАР і Німеччина, в той час як імпорт з Польщі залишається стабільним.

Марокко, Нідерланди і Аргентина також знаходяться в числі лідерів, але поставки лохини з цих країн на ринок Великобританії знижуються. Португалія, навпаки нарощує обсяги дуже динамічно: за рік вона показала приріст експорту лохини в цю країну на 60% і обігнала в рейтингу постачальників України.

Вище за Україну в рейтингу за обсягом експорту знаходяться також Франція, США та Італія, але вони також знижують обсяги поставок.

До речі, варто відзначити, що дешевше, ніж Україна, лохину в Великобританії з 13 найбільших постачальників продають лише Польща і Італія, тому занадто висока ціна навряд чи є виправданням падіння обсягу поставок лохини з України до Великобританії.

Виконано за допомогою Disqus

Матеріали за темою