Аграрний комітет підтримав законопроект щодо відумерлої спадщини

7 жовтня 2015 100 0
Аграрний комітет підтримав законопроект щодо відумерлої спадщини
Кurkul.comАграрний комітет підтримав законопроект щодо відумерлої спадщини

Комітет Верховної Ради з питань аграрної політики та земельних відносин на черговому засіданні 06 жовтня 2015 р. підтримав законопроект № 3006 від 01.09.2015 «Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо правової долі земельних ділянок, власники яких померли».

Основна мета законопроекту – оптимізація процедури виявлення нерухомого майна у складі спадщини, що може бути визнана судом відумерлою, та збільшення матеріальної бази місцевого самоврядування більше, ніж на 1 млрд грн щороку.

Значна частина власників земельних паїв уже померли, не залишивши спадкоємців. За законом, якщо спадкоємців немає, спадщина за рішенням суду переходить у комунальну власність. Але цей процес рухається дуже повільно. Скільки таких земель в Україні, не знає ніхто. Називаються різні цифри – від 1 до 3 мілн га.

По-перше, законопроект передбачає передачу відумерлої спадщини у власність територіальній громаді за місцем знаходження нерухомого майна.

По-друге, пропонується надати право звертатись до суду не тільки місцевим радам, але й кредиторам померлого та власникам і користувачам суміжних ділянок. Саме на них негативно відображається те, що земельна ділянка роками не може знайти свого власника. При цьому земля все рівно перейде у комунальну власність.

По-третє, істотною проблемою місцевих рад є те, що вони часто просто не знають про відумерлу спадщину. І це при тому, що сьогодні інформація про нерухомість є в електронних системах.

Пропонується, щоб через рік після смерті потрібна інформація автоматично запитувалась через спадковий реєстр у реєстрі прав та земельному кадастрі та надходила до відповідного органу місцевого самоврядування.

Виконано за допомогою Disqus

Матеріали за темою