Реклама

У парламенті зареєстрували законопроект, який поверне відшкодування ПДВ на олійні

26 лютого 2019 827 0
У парламенті зареєстрували законопроект, який поверне відшкодування ПДВ на олійні

У парламенті зареєстрували законопроект №10027-1 (Про внесення зміни до Податкового кодексу України щодо деяких питань оподаткування податком на додану вартість операцій з вивезення за межі митної території України олійних культур). Про це повідомляє AgroPolit.com.

Нагадаємо, у грудні 2017 р. Верховна Рада України прийняла так звані «соєво-ріпакові правки», якими відмінила відшкодування ПДВ на олійні кульутри..

Автори законопроекту №10027-1: Іван Мірошніченко, Леонід Козаченко, Сергій Лабазюк, Вадим Івченко.

«Вже протягом перших місяців нового 2018/2019 МР, різниця між експортними цінами та внутрішніми закупівельними цінами соєвих бобів в середньому збільшилася на 10% порівняно з відповідним періодом попереднього року. Зокрема, у жовтні-лютому 2017/2018 МР, середня різниця між цінами сої на базисі FOB та EXW складала $35 на 1 т, а в жовтні-лютому поточного маркетингового року ця різниця збільшилася на $17 і складає $52 на т. Для порівняння, різниця між цінами кукурудзи на базисі FOB та EXW протягом аналогічного періоду збільшилася лише на $6, що можна віднести до збільшення ціни логістичних витрат», — сказано у пояснювальній записці до законопроекту.

Через невідшкодування ПДВ посередникам дрібні сільгоспвиробники соєвих бобів не можуть отримати справедливу ціну за свій врожай. Внутрішні переробники, користуючись фактично безпорадним становищем дрібних сільгосптоваровиробників, що не можуть самостійно експортувати продукцію, занижують закупівельні ціни. Як наслідок, дрібні аграрії вже зараз втрачають більше $10 на кожній тонні реалізованої продукції.

Крім того, Директива Ради ЄС № 2006/112/ЄС про спільну систему податку на додану вартість не передбачає обмеження права певних категорій суб’єктів господарювання на відшкодування ПДВ при здійсненні експортних операцій. Таким чином, норми чинного законодавства призведуть до погіршення відносин з Європейським Союзом, оскільки 90% експорту ріпаку йде в ЄС.

Тож автори документу пропонують внести зміни до пункту 63 підрозділу 2 підрозділу 2 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України. Зокрема, пропонується змінити кінцевий термін дії тимчасового звільнення від оподаткування податком на додану вартість операцій з вивезення за межі митної території України в митному режимі експорту соєвих бобів (товарна позиція 1201 згідно з УКТ ЗЕД) з 31 грудня 2021 на 1 вересня 2019 р. Також пропонується виключити норму щодо запровадження тимчасового звільнення від оподаткування податком на додану вартість операцій з вивезення за межі митної території України в митному режимі експорту насіння свиріпи та ріпаку (товарна позиція 1205 згідно з УКТ ЗЕД).

 

Виконано за допомогою Disqus