Площа посівів сорго в Україні зросте в 45 разів

28 лютого 2019 221 0
Площа посівів сорго в Україні зросте в 45 разів
pixabay.com

Загальна площа посівів сорго в Україні в найближчі 5-6 років зросте більш ніж в 45 разів — з 44 тис. га в 2018 р. до 2 млн. га. Про це в ході міжнародної виставки «Зернові технології» заявив генеральний директор науково-виробничого товариства «Укрсорго» Ярослав Бардін.

На його думку, зростаюча популярність сорго та збільшення його посівних площ пояснюються тим, що ця культура перевершує кукурудзу по врожайності та вмісту протеїну.

«У 2018 р. на експериментальній ділянці в Київській області, завдяки впровадженню інноваційних технологій, вдалося досягти врожайності у 14,4 т/га. Досягнутий результат не межа і в перспективі ми досягнемо і 20 т/га. Крім того, я впевнений, що в найближчі 2-4 роки сорго на 100% витіснить кукурудзу в якості складової комбікормів», — вважає Ярослав Бардін.

За його словами, це пов’язано з тим, що заміна кукурудзи сорго, в якому до того ж більше протеїну, в структурі комбікормів дозволить знизити їх собівартість. З урахуванням того, що комбікорми посідають більше 60% в структурі витрат на свинарство, йдеться про серйозне зниження витрат.

Виконано за допомогою Disqus