Земельний мораторій потрібно знімати якнайшвидше — думка

1 березня 2019 224 0
Земельний мораторій потрібно знімати якнайшвидше — думка

Рада голосувала за продовження мораторію вже сім разів — країна йде до ЄС, порушуючи права людей. Мораторій на продаж потрібно зняти якнайшвидше. Таку думку висловив народний депутат від «Самопомочі», член аграрного комітету парламенту Іван Мірошніченко у матеріалі «АгроЗнавці: за і проти відкриття ринку землі» на Kurkul.com.

Концепція ринку землі від Івана Мірошніченка складається з трьох частин:

  • перша —  відкривати ринок можна за умови рівних умов і конкуренції для всіх учасників ринку. Власники землі, а також ті, хто на ній працює, передусім повинні бути її конкурентоспроможними покупцями;
  • друга — доступ до дешевих кредитів для українців (власників землі, фермерів, юридичних осіб-товаровиробників);
  • третя — дати альтернативу, що можна робити з цією землею, окрім продажу. Власник паю повинен мати змогу започаткувати власний бізнес на такій землі.

«Всю землю на продаж  виставляти ніхто не буде. Якою буде її ціна? Сьогодні на «сірому» ринку 1 га землі коштує $1,1-1,5 тис. А якби був цивілізований, то говорили би щонайменше про $2-3 тис.», — вважає депутат.

За його словами, на перших етапах (7-12 років) пріоритет купівлі землі має бути лише в українських фізосіб та юросіб: пайовиків, фермерів, орендарів. Це потрібно буде прописати в законі.

Виконано за допомогою Disqus