Аграрний експорт з України збільшився на $321 млн — Трофімцева

5 березня 2019 34 0
Аграрний експорт з України збільшився на $321 млн — Трофімцева
biz.censor.net.ua

За результатами січня 2019 р. експорт продукції АПК склав $1,7 млрд та продемонстрував зростання майже на 22,5%. Про це повідомила в.о. міністра аграрної політики та продовольства України Ольга Трофімцева, передає прес-служба Мінагрополітики.

«За результатами першого місяця 2019 р. український аграрний експорт продовжив зростання та збільшився на $321 млн порівняно з січнем 2018 р.», — наголосила в.о. міністра.

Вона додала, що лідерами українського сільськогосподарського експорту традиційно залишаються зернові культури з часткою 44,6% в загальній структурі аграрного експорту, олії — 19,8% та насіння олійних культур — 9,7%.

«На що я б хотіла окремо звернути увагу, це на зміни в регіональній структурі експорту АПК. На перше місце серед наших ринків збуту вийшли країни ЄС, куди ми за січень поточного року експортували продукції на $668 млн. Країни Азії поступились нашим європейським сусідам з результатом трохи більше ніж $641 млн, а третє місце у країн Африки, куди український агроекспорт склав за цей період $292,2 млн», — розповіла Ольга Трофімцева.

 

«За цей період імпорт харчової продукції також збільшився порівняно з січнем 2018 р. на 9,5% та склав $462,6 млн. Найактивніше Україна імпортувала плоди, горіхи, рибу, тютюн та вироби з нього, какао боби та шоколад, зернові злаки, каву, чай, прянощі та олію», — додала Ольга Трофімцева.

Виконано за допомогою Disqus