На Чернігівщині планують розводити равликів

9 березня 2019 363 0
На Чернігівщині планують розводити равликів
pixabay.com

Розведення кормових равликів і вирощування грибів найближчим часом планують запустити в Іванівській об’єднаній територіальній громаді. Про це повідомляє svoboda.fm.

Читайте більше: Математика агробізнесу: розведення равликів

Розведення равликів — новинка для Чернігівщини, таких ферм дуже мало. Хоча на цьому можна добре заробити.

У Європі споживання м’яса равликів дуже поширене і постійно збільшується: воно дієтичне , але при цьому поживне, містить велику кількість білку. У равликах мало холестерину.

Коштують вони недешево: у мушлях із соусом — від 950 грн/кг, філе — від 1 тис. грн/кг. Але найбільше цінується ікра равликів —1 850 грн за 50 г. У Європі ціни значно вищі.

Вирощування равликів — справа клопітка. Першу партію товарної продукції отримують через три роки. Два з них — вирощування маточного поголів’я, ще рік — на те, щоб равлики доросли до потрібних розмірів.

Непроста й технологія їх приготування, адже процес розтягується на два тижні: перш ніж опинитися на столі, молюск повинен побути в ізоляторі й поголодувати — щоб очиститися. За допомогою спеціальних щипців равликів витягують із мушлі, які потім стерилізуються і висушуються. Молюск має неїстівну частину — хвостову. Її видаляють, а цінне філе варять.

В процесі переробки равликів багато ручної праці, подібні «равликові» ферми створюють робочі місця.

Виконано за допомогою Disqus