Система Овсінського дозволяє господарювати без плуга та міндобрив - фермер

8 березня 2019 3180 0
Система Овсінського дозволяє господарювати без плуга та міндобрив - фермер
youtube.comСистема Овсінського дозволяє господарювати без плуга та міндобрив - фермер

Фермер із села Клітище Черняхівського району Житомирської області Олександр Дмитрук уже протягом довгого часу господарює на своїй землі за технологією Овсинського. Він не використовує мінеральні добрива, не оре землю, але збирає відмінний врожай. Про це повідомляє uatv.ua.

Довідка: Іван Євгенович Овсинський — видатний український учений-агроном, який довів, що у використанні плуга немає необхідності та аргументовано відмовився від добрив того часу. Головною перевагою системи агронома є виняткова стійкість посівів до засух і перезволоження.

«Технологія базується на кількох принципах. Після проходження агрегату нижній шар ґрунту повинен залишитися твердим, а верхній — пухким. Пухкий шар землі повинен бути завглибшки 5–7 см. У ньому відбуваються процеси, пов’язані з конденсацією, вологою. Другий принцип — це принцип посіву: зерно не можна сіяти ні в ряд, ні розсипом. Овсинський зауважив, що на краю поля рослина завжди краще розвивається. Вона відчуває конкуренцію рослин, які поруч. Тому посів здійснюється за принципом: 20 см — засіяна смуга, 20 см — незасіяна. І рослина відчуває цей ефект «краю поля», — розповідає Олександр Дмитрук.

Технологія Овсинського має чимало прихильників. Для ще більшої популяризації такого методу землеробства, фермер створив YouTube-канал, на якому розповідає про всі тонкощі технології та свою роботу.

«Я хочу, щоб сівалка й технологія Овсинського були доступними для кожного малого фермера, щоб фермери могли зробити таку сівалку власноруч, запровадивши технологію на своїй землі. Через 10 років класична технологія, яку зараз використовують 80 % фермерів, залишиться в минулому, оскільки фінансово вона дуже витратна», — впевнений Олександр Дмитрук.

Він додав, що конкуренція в сільському господарстві, яка зростає з року в рік, змусить фермерів, які не вводитимуть нові технології, покинути цей ринок.

Виконано за допомогою Disqus