Структура посівів у 2019 році залишиться стабільною — Мінагрополітики

13 березня 2019 57 0
Структура посівів у 2019 році залишиться стабільною — Мінагрополітики

За даними Мінагрополітики, у 2019 р. посівні площі під сільськогосподарськими культурами складуть 27 млн ​​га, що на 30,2 тис. га більше, ніж у 2018 р. В цілому по Україні кілька років поспіль зберігається відносно стабільна структура посівів. Тому в поточному році не прогнозується глобальних змін площі під кукурудзою на зерно, пшеницею і ячменем. Про це йдеться у матеріалі «Посівна 2019: аграрії готові кинутися в поля» на Latifundist.com.

За даними Мінагрополітики, станом на 15 лютого українські аграрії законтрактували і придбали 584 тис. т поживних речовин мінеральних добрив або 56% від необхідної кількості.

За попереднім прогнозом компанії ProAgro Group, виходячи з того, що зимові погодні умови поки не завдали істотної шкоди озимим, можливо, майбутній урожай ранніх зернових, зокрема ячменю і пшениці, буде на 10-15% краще торішнього.

За даними директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» Юрія Лупенка, витрати на на посівну 2019 зростуть на 10-11%.

«В Україні все так само популярні векселі та аграрні розписки. Форварди і аграрні розписки надають фінансування товаровиробнику під заставу майбутнього врожаю та останні 2 роки ми бачимо їх активне впровадження. Одна з причин, що сприяють застосуванню інструменту, це те, що в Україні гроші від банків все ще досить «дорогі». Серед недоліків існуючих інструментів залишається відсутність системності, чіткості, структурованості правил для всіх учасників», — повідомила виконавчий директор Насіннєвої Асоціації України Сюзанна Григоренко.

Нагадаємо, в рамках весняної форвардної програми ПАТ «Аграрний фонд» планують профінансувати вітчизняних аграріїв на суму 2,5 млрд грн. Вони можуть не лише придбати міндобрива, а й обміняти їх за вигідними цінами на сільгосппродукцію.

За умовами форвардної програми, розмір авансового платежу встановлюється у відповідності до системи оцінки клієнтів, але не перевищує 65% від загальної вартості поставки за договором. Форвардний договір укладається за умови підписання відповідних договорів на поставку мінеральних добрив, вартість яких не перевищуватиме розміру авансового платежу.

Виконано за допомогою Disqus