Структура посівів у 2019 році залишиться стабільною — Мінагрополітики

57
0
Структура посівів у 2019 році залишиться стабільною — Мінагрополітики

За даними Мінагрополітики, у 2019 р. посівні площі під сільськогосподарськими культурами складуть 27 млн ​​га, що на 30,2 тис. га більше, ніж у 2018 р. В цілому по Україні кілька років поспіль зберігається відносно стабільна структура посівів. Тому в поточному році не прогнозується глобальних змін площі під кукурудзою на зерно, пшеницею і ячменем. Про це йдеться у матеріалі «Посівна 2019: аграрії готові кинутися в поля» на Latifundist.com.

За даними Мінагрополітики, станом на 15 лютого українські аграрії законтрактували і придбали 584 тис. т поживних речовин мінеральних добрив або 56% від необхідної кількості.

За попереднім прогнозом компанії ProAgro Group, виходячи з того, що зимові погодні умови поки не завдали істотної шкоди озимим, можливо, майбутній урожай ранніх зернових, зокрема ячменю і пшениці, буде на 10-15% краще торішнього.

За даними директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» Юрія Лупенка, витрати на на посівну 2019 зростуть на 10-11%.

«В Україні все так само популярні векселі та аграрні розписки. Форварди і аграрні розписки надають фінансування товаровиробнику під заставу майбутнього врожаю та останні 2 роки ми бачимо їх активне впровадження. Одна з причин, що сприяють застосуванню інструменту, це те, що в Україні гроші від банків все ще досить «дорогі». Серед недоліків існуючих інструментів залишається відсутність системності, чіткості, структурованості правил для всіх учасників», — повідомила виконавчий директор Насіннєвої Асоціації України Сюзанна Григоренко.

Нагадаємо, в рамках весняної форвардної програми ПАТ «Аграрний фонд» планують профінансувати вітчизняних аграріїв на суму 2,5 млрд грн. Вони можуть не лише придбати міндобрива, а й обміняти їх за вигідними цінами на сільгосппродукцію.

За умовами форвардної програми, розмір авансового платежу встановлюється у відповідності до системи оцінки клієнтів, але не перевищує 65% від загальної вартості поставки за договором. Форвардний договір укладається за умови підписання відповідних договорів на поставку мінеральних добрив, вартість яких не перевищуватиме розміру авансового платежу.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші фермерські новини України на нашій сторінці в Facebook, на каналі Telegram, а також підписуйтесь на Куркульський вісник.

Выполнено с помощью Disqus